YÖK'ten ÖDTÜ'deki olaylara inceleme

YÖK'ten ÖDTÜ'deki olaylara inceleme YÖK Başkanı Yekta Saraç: ODTÜ rektörümüzü bugün YÖK'e davet ettim. Kendisinden yaşanan hadiseler hakkında bilgi aldım. Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim. Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim

Öğretmenler 23.12.2015, 14:56
YÖK'ten ÖDTÜ'deki olaylara inceleme

YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın konuyla ilgili açıklaması:

 

 

ODTÜ yerleşkesinde son günlerde yaşanan mescit tartışmaları ve ibadetini yapmak isteyen öğrencilerimize yönelik bazı müdahalelerde bulunulduğu haberlerini yakından takip etmekteyim.

Üniversitelerimizi aykırı fikirlerin barınabildiği emin bir liman haline getirme arzusunda olan bir kişi olarak bu ve benzer olaylardan üzüntü duyduğumu, yaşanan olayları kesinlikle tasvip etmediğimi belirtmek isterim.

Üniversite yerleşkelerimizde tüm öğrencilerimizin her türlü dini vecibelerini "özgür ve güvenli" bir ortamda yerine getirebilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Bu bağlamda, son günlerde yaşanan olayları görüşmek üzere ODTÜ rektörümüzü bugün YÖK'e davet ettim. Kendisinden yaşanan hadiseler hakkında bilgi aldım. Olayların tekrar etmemesi için gerekli tedbirlerin alınmasını istedim.

Ayrıca, konuyla ilgili yerinde incelemelerde bulunmak üzere bir YÖK Genel Kurul üyemizi de görevlendirdim

Kaynak: ÖğretmenDiyarı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@