Yök'te Mühendislik

ANKARA (ANKA) - Mühendislik eğitiminin bütün yönleri ile görüşülmesi amacıyla, 171 mühendislik fakültesi dekanının katılımıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Sar

Öğretmenler 29.04.2015, 19:14
Yök'te Mühendislik

ANKARA (ANKA) - Mühendislik eğitiminin bütün yönleri ile görüşülmesi amacıyla, 171 mühendislik fakültesi dekanının katılımıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç'ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay'ın moderatörlüğünde devam etti.

Toplantıda öncelikle "mühendislik eğitimi ile ilgili olarak kontenjan, kalite ve akreditasyon, üniversite-sanayi işbirliği, taban puan uygulaması, öğretim elemanı sayısının yetersizliği, ortaöğretimden yükseköğretime gelen öğrencilerin özellikle temel bilimlerdeki yetersizliği, fiziki altyapı sorunları ve bu sorunların çözümlerine dair öneriler" tartışıldı.

-AYNI İÇERİK FARKLI AD-

Ayrıca aynı içerikte farklı adlarda mühendislik bölümlerinin mevcut olduğu ve bu karmaşanın giderilmesi için mühendislik fakültesi dekanlarından oluşan bir komisyon kurulması dekanlar tarafından teklif edildi. YÖK Başkanlığınca bu teklif kabul edildi.

Mühendislik bölümleriyle ilgili sorunların tartışılması ve çözümüne yönelik çalışmaların yapılması amacıyla dekanlarımızla birlikte bu toplantıların bundan sonra da belli aralıklarla yapılmaya devam edileceği belirtildi. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@