YÖK'ten Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Adımı! Sağlık Bakanlığı'dan Aşı Talep Edildi

Yükseköğretim Kurulu üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayabilmesi için harekete geçti. YÖK üniversitelerde akademik personellerin ve öğrencilerin aşılanması için Sağlık Bakanlığı'na talepte bulundu.

YÖK'ten Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Adımı! Sağlık Bakanlığı'dan Aşı Talep Edildi

Üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayabilmesi için Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığı'ndan aşılama talebinde bulundu.

YÖK bakanlığa ilettiği talebinde akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin tamamının aşılanmasını istedi. YÖK aşılama çalışmalarının Eylül ayına kadar tamamlanmasını istedi. 

YÖK'TEN SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AŞI TALEBİ

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığı'na bir yazı gönderdi. YÖK tarafından gönderilen yazıda üniversitelerde önümüzdeki süreçlerde yüz yüze eğitimin başlayabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin aşılanması talebi dile getirildi.

YÖK talep yazısının ilk bölümünde, Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'de yürülen salgın çalışmalarına vurgu yapıldı. Türkiye'nin salgın ile yaklaşık bir yıldan uzun bir süredir mücadele ettiğini vurgulayan YÖK, sağlık sisteminin güçlü alt yapısı, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların ve sağlık çalışanlarının fedakarca gayretleri ve etkin yönetişim sayesinde başarı sağlandığını 

Normalleşme sürecinin nasıl başlayacağına dair de açıklamalarda bulunan YÖK bu sürecin yalnızca aşılama çalışmalarının daha da yaygınlaşmasıyla olacağını ifade etti. 

YÖK yazısının devamında ise Sağlık Bakanlığı'ndan talebini dile getirdi. Yazının o bölümünde "Bu bağlamda ülkenin kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle normalleşmeye geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim döneminde başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personel ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır." açıklaması yer aldı. 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yazısının son bölümünde ise aşılama çalışmalarının olmaması ve eğitimin aksaması durumunda mezun olacak öğrencilerin meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesinin yüksek ihtimal olduğunu vurguladı. YÖK talep yazısını ise 2021 yılının Eylül ayına kadar aşılama çalışamalarının tamamlanmasını istedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@