YÖK'ten Dijital Dönüşüm Hamlesi! Transkript Belgesi e-Devlet'ten Alınabilecek

YÖK Başkanı Yekta Saraç sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir açıklama ile öğrencilerin transkript belgelerini e-Devlet üzerinden alabileceklerini duyurdu. Dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında yeni bir hizmetin uygulamaya girdiğini ifade eden Yekta Saraç yeni hizmete ilişkin ilk bilgileri verdi.

YÖK'ten Dijital Dönüşüm Hamlesi! Transkript Belgesi e-Devlet'ten Alınabilecek

Yükseköğretim Kurulu, dijital dönüşüm çalışmaları kapsamında yeni bir hizmeti uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Yeni uygulama kapsamında YÖK üniversite öğrencilerinin transkript belgelerini, üniversiteye gitmeden doğrudan e-Devlet üzerinden almalarıa imkan sağlıyor. 

YÖK Başkanı Yekta Saraç, yeni başlatılan uygulamaya ilişkin kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bilgi verdi. 

YÖK'TEN DİJİTAL DÖNÜŞÜM HAMLESİ

Yekta Saraç kendisine ait Twitter hesabından iki paylaşım yaparak YÖK'ün yeni hizmetini öğrencilere duyurdu. Yekta Saraç paylaşımlarında Yeni YÖK olarak transkript belgelerinin e-Devlet kanalı üzerinden alınmasına dair çalışmanın tamamlandığını bildirdi. YÖK Başkanı Yekta Saraç hizmetin nasıl kullanabileceğine dair bir de video paylaşarak öğrencileri sistemi tanıttı. 

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç'ın Yeni Hizmete Dair Açıklamaları

1- Türk yükseköğretiminde dijital dönüşüm projesini başlatan “Yeni YÖK" olarak, transkript belgelerinin (not dökümü) dijital ortamda alınabilmesine yönelik çalışmalarımızı tamamladık.

2- Artık üniversitelere gitmeye gerek kalmadan, e-devlet kapısı üzerinden, Türkçe ve İngilizce olmak üzere çift dilde, ücretsiz olarak “Transkript  Belgesi” alınabilecek.

E-DEVLET'TEN TRANKSKRİPT NASIL ALINACAK? AÇIKLADI

e-Devlet üzerinden hizmetin nasıl kullanılacağını da açıklayan YÖK Başkanı Saraç, öğrenciler için hizmet bağlantısını paylaştı. 

e-Devlet Transkript Belgesi için TIKLAYIN

Üniversite öğrencileri T.C. kimlik numaraları ve kendilerine özel şifreleri ile e-Devlet sistemine giriş yapacaklar. Sisteme giriş yapan vatandaşlar buradan Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın hizmetleri arasında yer alan "Transkript Belgesi Sorgulama" ekranına ulaşacaklar. Bu hizmet ekranından öğrenciler belge sorgulaması yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@