Yök O Yasağı Öyp Atamaları İle Deldi

Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında naklen ve açıktan atamaların ikinci bir talimata kadar durdurulmasına rağmen ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak atamalara izin verildi.

Öğretmenler 08.09.2015, 13:06
Yök O Yasağı Öyp Atamaları İle Deldi

ANKARA(ANKA) - Tüm kamu kurum ve kuruluşlarında naklen ve açıktan atamaların ikinci bir talimata kadar durdurulmasına rağmen ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak atamalara izin verildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, 2010 yılı itibariyle üniversitelerin öğretim elemanı ihtiyacını karşılamak amacıyla Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP) yürütülüyor ve bu amaçla her yıl merkezi yönetim bütçe kanunlarıyla verilen atama izni sayısı kadar araştırma görevlisi kadrolarına atama yapılıyor.

Bu programda herhangi bir aksamaya meydan vermemek için 1 Eylül’de Başbakanlık nezdinde ÖYP kapsamında yapılacak atamalara söz konusu genelge kapsamında izin verilmesi talebinde bulunuldu. Başbakanlığın 4 Eylül tarihli yazısıyla, ÖYP kapsamında araştırma görevlisi kadrolarına yapılacak atamalara izin verildi. (ANKA)

(HND/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@