YÖK 2021 STS Başvuru ve Sınav Tarihlerini Açıkladı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) 2021 Yılı Seviye Tespit Sınavı (STS) Başvuru ve Sınav tarihlerini belirledi. Yapılan açıklamada başvuruların Nisan sonu Mayıs ayının ilk günlerinde alınacağı sınavın ise Haziran içerisinde yapılacağı açıklandı.

YÖK 2021 STS Başvuru ve Sınav Tarihlerini Açıkladı

YÖK Başkanlığı 2021 STS sınav tarihlerine dair merakla beklenen duyuruyu yayımladı. 2021 Yılı Seviye Tespit Sınavı (STS) için başvuruda bulunacak olan adayların başvurularını hangi tarihler arasında yapacaklarını, sınav kimlik belgelerinin ne zaman alınacağını ve sınav için belirlenen tarihi açıklayan YÖK Başkanlığı adaylar için 2021-Seviye Tespit Sınavı Kılavuzunu yayımladı. 

2021 STS BAŞVURU TARİHLERİ

Seviye Tespit Sınavı için tüm Mühendislik Alanları, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Ergoterapi, Hemşirelik, Türkçe/Türk Dili ve Edebiyatı, Veteriner Hekimliği alanlarından yapılacak başvurular Anadolu Üniversitesinin web ssayfası üzerinden yapılacak. Hukuk alanındaki Seviye Tespit Sınavına başvurular ise Hacettepe Üniversitesinin web sayfası üzerinden yapılacak. 

YÖK'ten Uyarı

STS başvurularında bulunacak adaylara YÖK resmi sitesinden uyarıda bulundu. Başvuruların kabul edilme durumuna ilişkin bilgi veren YÖK "Seviye Tespit Sınavına Yükseköğretim Kuruluna Diploma Denklik Belgesi almak üzere başvuran ve Seviye Tespit Sınavı’na girmesine karar verilen adaylar ile Yükseköğretim Kuruluna Diploma Denklik Belgesi almak üzere başvuran ancak sınava girebileceğine dair Yükseköğretim Kurulu kararı bulunmayan adaylar sınava talepleri dâhilinde başvuru yapabilirler. Yükseköğretim Kurulunca başvurusu reddedilen adaylar sınava giremezler." ifadelerini kullandı. 

Bunun dışında STS başvuruları için adayların son 6 ay içerisinde çektirmiş oldukları fotoğrafı başvuru esnasında sisteme yüklemeleri gerektiği duyuruldu. Sınav başvuru tarihi bitiminde yapılacak kontrollerde bu kurala uymayan adayların sınav başvuruları iptal edilecektir.

BAŞVURU TARİHLERİ

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) 2021 Yılı Seviye Tespit Sınavı (STS) Başvuru ve Sınav tarihlerine ilişkin bir tablo yayımladı. Sınavın başvuru aşamasından sonuç açıklanma aşamasına kadar tüm tarihler adaylara tablo üzerinden duyuruldu. 

YÖK tarafından yayımlanan tabloda adayların sınav başvurularını 26 Nisan tarihinden itibaren yapacakları duyuruldu. Bunun yanında başvuru işlemleri 2 Mayıs tarihine kadar sürecek. 2021 STS için başvuruda bulunan adayların sınav giriş belgeleri ise 14 Haziran ile 18 Haziran tarihleri arasında ilan edilecek. 20 Haziran'da gerçekleştirilecek 2021 STS için sınav sonuçları 8 Temmuz tarihinde açıklanacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@