Yıkılan Okullar Öğrencileri ve Öğretmenleri Mağdur Etti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alarak eğitim*öğretim yılının ortasında yıkılan 51 okulu gündeme taşıdı. Yıkılan okulların yerine biran önce yenilerinin yapılması gerektiğini, öğrencilerin ve öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden Fikret Şahin, yeni yapılacak okullarda da aynı isimlerin korunmasını istedi.

Eğitim 12.02.2020, 14:14 13.02.2020, 11:28
Yıkılan Okullar Öğrencileri ve Öğretmenleri Mağdur Etti!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alarak eğitim*öğretim yılının ortasında yıkılan 51 okulu gündeme taşıdı.  Yıkılan okulların yerine biran önce yenilerinin yapılması gerektiğini, öğrencilerin ve öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesini talep eden Fikret Şahin, yeni yapılacak okullarda da aynı isimlerin korunmasını istedi.

Fikret Şahin'in TBMM'de yaptığı konuşma şöyle;

Sözlerime başlamadan önce, İdlib'de şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Sayın Başkan, Balıkesir ilimizde 51 okulumuz için Millî Eğitim Bakanlığı yıkım kararı vermiştir; tabii, bu karar, öğretim yılının ortasında hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz tarafından doğal olarak kaygıyla karşılanmıştır. Öğrencilerin ve öğretmenlerimizin talebi, yıkılan okulların yerine bir an önce aynı nitelikteki okulların yapılması, aynı kadroyla hizmete devam etmeleri ve mümkün olduğunca da okulların isimlerinin korunmasıdır.

Teşekkür ediyorum.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@