Yetkili Sendika Bizi Yalnız Bıraktı

Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler, alan değişikliği hakkının, Eğitim-Bir-Sen'in yetkili olduğu dönem ellerinden alındığını ve sendikanın bu haksızlık karşısında sesini yeterince yükseltmediğini iddia ettiler. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Öğretmenler 08.12.2015, 17:43
Yetkili Sendika Bizi Yalnız Bıraktı

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Sayın Ali Yalçın da diplomaya yönelik alan değişikliği yapan bir öğretmen olarak sayın başkan bizim durumumuzu anlamazsa hiç kimseye derdimizi anlatamayız . Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler kendi alanında çalışma hakkı gibi bir doğal hakkın ellerinden alınması gibi bir durumunda eğitim bir senin nasıl bir kazanımdan bahsettiğini düşünmektedir. Biz unutmadık ve unutmayacağız diplomaya yönelik alan değişikliği hakkımız Eğitim Bir Senin yetkili sendika olduğu dönemde elimizden alındı ve bu mağduriyet halen devam ediyor. Diplomaya yönelik alan değişikliği mağduriyeti dünya da hiçbir ülkede örneği olmayan bir mağduriyettir ve şuanda genelde 850 bin üyesi olan yetkili sendikanın bu mağduriyeti çözememesi veya çözmek istememesi çok üzücü bir durumdur.

 

 

 2015 yılının Türkiyesin de öğretmenler kendi alanında çalışma hakkını istiyorlar ve bu konuda sonuç alıncaya kadar ısrarcı davranarak haklarından vazgeçmeyeceklerdir. Sadece yetkili sendika değil diğer bütün eğitim sendikalarının bu haksızlığa karşı durmalarını ve bu konuda Milli Eğitim Bakanlığına baskı kurması gerektiğini düşünüyorlar.

   Eğer diplomaya yönelik alan değişikliği geçen yıl yapılmadığı gibi bu yılda yapılmazsa başta Eğitim Bir Sen olmak üzere birçok sendika üye kaybedecektir en fazla üyeyi ise Eğitim Bir Sen kaybedecektir. Çünkü diplomaya yönelik alan değişkliği bekleyen öğretmenler kendi alanında çalışma gibi çok önemli bir haklarının elinden alınması durumunda sendikaların ne işe yaradığını sorgulamaya başladılar.

  Diplomaya yönelik alan değişikliği bekleyen öğretmenler geçen yılda Eğitim Bir Senin kendilerini yalnız bıraktığını diplomaya yönelik alan değişikliği yapılmadığında Eğitim Bir Sen yetkililerinin alan değişikliği yapılmaması yanlış diye Twit atmalarının bu yıl onları sakinleştirmeyeceğini ve alan değişikliği diplomaya yönelik yapılmazsa Bakanlığın açıklamasının ardından sendikalarından istifa etmeyi düşünüyorlar.

DİPLOMAYA YÖNELİK ALAN DEĞİŞİKLİĞİ BEKLEYEN MUTSUZ ÖĞRETMENLER

Yorumlar (3)
Erhan 5 yıl önce
Müstehak. . Bir öğretmen olarak diyorum ki daha beter olun..
ÖMER 5 yıl önce
kendini geliştiren insanların önü açılmalı mağduriyet kaldırılmalı ben açıktan tarih okudum şimdi de yüksek lisans yapıyorum tarih bölümüne geçmek benim en doğal hakkım atanamayan öğretmen diye bir meslek mi var da bu muhabbet devam ediyor . zaten onlar bu bölümleri düşük puanlarla kazandılar o zaman bu bölümlerin atanamayacağını bilmiyorlar mıydı. alan değişikliği haktır
Biyolojik sınıfçı 5 yıl önce
senin öğretmen olduğunu hiç sanmıyorum. hiç bir öğretmen böyle beddua edemez.Etmez Konuya gelince diploma esaslı alan değişikliği eğitimin kalitesini yükseltecektir. Bu uygulamanın ivedilikle yapılması gerekiyor. herkes diploma alnında çalışmalıdır.
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@