Yetişmeyecek diye çıkan haberlerin hepsi asparagas çıktı

Milli Eğitim Bakanlığının ders kitaplarını yetiştiremeyeceği yönünde çıkan haberlerin hepsi asparagas çıktı. MEB çok ağır bir yükü sorunsuz tamamladı.

Eğitim 26.09.2018, 22:22
Yetişmeyecek diye çıkan haberlerin hepsi asparagas çıktı

Provoke haberler Yalan çıktı MEB Tüm Ders kitaplarını ilk Ders ziliyle Beraber öğrencilere teslim etti.

MEB Ders Kitaplarının Üzerinden Hükümete Yüklenilmesine İzin Vermedi

Ders Kitaplarının, okulların açıldığı haftaya yetiştirilemeyeceğine dair povakatif haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı. MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve bünyesindeki Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanlığı her yıl olduğu gibi bu yıl da okullarda çalan ilk zil ile beraber ücretsiz ders kitaplarının tamamını öğrencilere ulaştırdı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, “Ders Kitaplarının basılamayacağı ve öğrencilere dağıtılamayacağı yönünde basında çıkan yalan haberler” ile hükümete ve cumhurbaşkanlığını hedef almaya çalışanları kötü emellerine ulaştıramayarak hayal kırıklığına uğratmış oldu.

Bilerek ve bilinçli bir şekilde haberlerin çıkartıldığının farkında olan başta Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK olmak üzere MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih AYHAN, ders kitaplarının basılıp dağıtımını bizzat yakından takip ederek sürecin sorunsuz ve zamanında tamamlanmasını sağladılar. Hatta MEB destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih AYHAN, ders kitaplarının basımı ve dağıtılması işlerini yürüten Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanlığı ve diğer daire başkanları ile beraber ayrı ayrı ve il il, ilçe ilçe gezerek bizzat fiilen faaliyetlere katıldı.

Okullar açılmadan medyada dolaşan bazı spekülatif haberler ile ders kitaplarının basılamayacağı, basılsa dahi büyük bir çoğunluğunun okullar açıldığı haftaya teslim edilemeyeceği algısı oluşturulmaya çalışılmıştı. Bu haber ve algıların aslında altında yatan emellerin başında Ders Kitapları üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı ve dolayısıyla Hükümet ile Cumhurbaşkanlığını yıpratma amacı yatıyordu. Fakat zaman, bu ciddi ithamların aslında içinin boş ve koca bir yalandan ibaret olduğunu kamuoyuna gösterdi. Zira her ne kadar birileri avuçlarını açıp ders kitaplarının ilk ders ziline yetişememesi ümidi ile beklese de; Millî Eğitim Bakanlığı’nın Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu sene de aynı şekilde zamanında tüm ücretsiz ders kitaplarını, okulların ilk açıldığı gün öğrencilerin sıralarına kadar ulaştırdı.

Okullar açılmadan grup toplantısında ders kitaplarının basımı ve dağıtımı konusuna değinen cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN konu ile ilgili olarak “ Devlet olarak kitapları vereceğiz dedik. Âmâ bu yıl birileri provoke etmek istedi. Basmıyoruz” dediler. Seferberlik ilan edip yetiştirdik” ifadelerini kullanmıştı. Bu yıl oluşturulmaya çalışılan algının karşısında cumhurbaşkanın hassasiyetini görev ve emir bilen MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki genel müdürden, tüm daire başkan ve uzmanlarına kadar kurumdaki herkes okullar açılmadan il il, ilçe ilçe bizzat dolaşarak kitapların depolarda hiçbir zaruretle bekletilmeden okullara gönderilip öğrenci sıralarına bırakılmasını sağladılar.

Bu sayede, bundan önceki yıllarda 4 ayda yapılan ders kitaplarının dağıtım işi Destek Hizmetleri genel müdürlüğü ve Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanlığının hassasiyetle çalışmaları sayesinde 2 ay içinde yapılmış oldu. Çünkü bundan önceki yıllarda mevcut eğitim program ve müfredata göre ücretsiz ders kitaplarının basım ve dağıtım ihaleleri mayıs ayında yapılırken; bu yıl TTK tarafından ihale yapılacak süreye yakın bir zaman diliminde eğitim program ve müfredatında büyük değişikliğe gitmesi ve bu değişikliği haziran ayının son haftasında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bildirmesi üzerine mayıs ayında yapılması gereken ihale temmuz ayında yapılmıştı. Fakat her ne olursa olsun amacı okulların açıldığı gün öğrencilere ders kitaplarını dağıtmak olan Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanlığı hiçbir öğrencinin mağdur olmaması için Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğündeki başta Genel Müdür Salih AYHAN olmak üzere tüm Daire Başkanlarıyla birlikte, diğer yıllara göre kat ve kat daha fazla çalışarak tabiri caizse gecesini gündüzüne katarak ücretsiz ders kitaplarını sorunsuz bir şekilde ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte öğrencilere ulaştırılmasını sağladı.

Böylece  ders kitaplarının tamamının öğrencilere sorunsuz bir şekilde ulaştırılmasıyla ders kitapları üzerinden kendince algı oluşturup hükümete yüklenmeye çalışanlara da cevap olmuş oldu.

Yorumlar (1)
Alo 2 yıl önce
Hala birkac dersin eksik kitaplari mevcut.Tam degil.Gelmeyen verilmeyen kitaplar var.Hersey tamam kitaplar dagitildi sikinti yomus gibi lanse etmeyim.Okulun acilisinin 3. Haftasina giriyoruz kitaplar eksik besselam.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@