Yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'yı öğretmenler böyle anlattı

Tokat İl Milli Eğitim Müdürüyken İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Levent Yazıcı kimdir? Nasıl bir yöneticidir? Öğretmenlere göre Levent Yazıcı bakın nasıl bir müdür?

Eğitim 27.08.2018, 23:23
Yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'yı öğretmenler böyle anlattı

Öğretmen Mustafa TEKEŞ, Levent Yazıcı'yı böyle tanımlıyor:.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğüne Tokat Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı atandı. Kendisiyle bir süre çalıştık. O zaman İstanbul İlköğretim Müfettişler Kurulu Başkanıydı. Ancak kısa sürdü. Buradan Tokat'a müdür olarak atandı. Efendi, kibar, alçakgönüllü ve nazik bir insandı. Hayırlı - uğurlu olsun. Başarılar dilerim...

Öğretmen Nilsun Yaylacı Özbilen Levent Yazıcı'yı böyle anlatıyor:.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan , Tokat İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Levent YAZICI Bey' i yürekten tebrik ediyor ; yeni görevinde üstün başarılar ve kolaylıklar diliyorum. İstanbul için çok büyük bir değer ve şans olduğu inancımla sizlerle öğretmenlik hayatımda çok önemli yeri olan ve her yerde paylaşmaktan mutluluk duyduğum kendisiyle ilgili bir anımı buradan da paylaşmak istiyorum. .

2015 yılında okullarımıza Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm yurt genelinde, 1 .Ulusal Özgün Öğretim Materyalleri yarışması düzenlendiği yazısı gelmişti.Şartlarını okuyarak , dersimde kullanmak için hazırladığım " 30 Gün Olan Ayları Öğreniyorum " adlı materyalimle ben de okulum adına yarışmaya katıldım.Finale kaldığımı öğrendiğimde büyük bir heyecanla hazırlıklarımı yapıp Tokat'a gittim.Ilk kez gidiyordum ama çok beğenmiştim.Yarışma öncesindeki akşam sayın müdürüm bizlerle tanışmak ve hoş geldiniz demek için bir toplantı düzenlemişti.Bizleri öyle sıcak , yürekten ve mütevazı bir şekilde karşılamıştı ki , iyi ki gelmişim dedim.Yarışma günü sergi alanındaki tüm standları tek tek ziyaret edip, sunumları dinlediler.Ben sayın valimize sunumumu yaptıktan sonra diğer öğretmenlerimizi ziyarete devam ettiler.Bir süre sonra tekrar yanıma gelerek " Sizi yürekten tebrik ederim hoca hanım.Sunumunuz çok güzeldi.Bir öğretmen farkını ancak bu kadar farkettirebilirdi . " dedi .

Şu an bu cümleleri yazarken bile yüzündeki gülümsemeyi ve sıcak ifadeyi hatırlayarak mutlu oluyorum.Daha sonra ödül töreninde yarışmaya katılan bir öğretmenin , duygu ve düşüncelerini belirten bir konuşma yapması düşünülerek benden rica edildi ve memnuniyetle yapabileceğimi belirttim.Tam ödül töreni saatlerinde öyle kuvvetli bir yağmur ve rüzgâr başladı ki , her şey uçuşuyordu.Ben yalnız gittiğim için toparlanmaya çalışıyorum ama zorlanıyorumdum.Bir baktım ki Sayın Müdürüm Levent YAZICI Bey , valiliğin merdivenlerinden koşarak bana doğru yardım için geldi. Ben de konuşma yapacağımı ancak hemen sonrasında otobüs terminaline gitmek durumunda olduğum için eşyalarımı binada nereye bırakabileceğimi sorunca , hemen bir görevli ile eşyalarımı otobüs firmasına yolladı ve birlikte toplantı salonuna çıktık.Salonda düzeni sağlamak ve öğretmenleri rahat ettirebilmek için bir sağa bir sola koşturuyordu.Tüm bunları yapanın bir milli eğitim müdürü olmasını hayranlıkla ve şaşkınlıkla izliyordum.Sıram geldiğinde konuşmamı yaptım ve hemen arkasından ilkokul kademesinde Türkiye 1.si olmanın mutluluğunu yaşadım.Yarışmanın 2.ve 3.sünde de finalde bulunma mutluluğunu elde ettim.Her defasında aynı güzellikte, ilgiyle karşılandık.Tüm milli eğitim paydaşları bir aile sıcaklığında ,canla başla çalışıyor ve başarıdan başarıya koşuyorlardı.Bu durumun baş mimarı mutlaka ki sayın müdürümdü.Oraya giden her öğretmen , kendini değerli hissediyordu.Bu yıl ailevi durumlardan dolayı gidemediğimde bile milli eğitim müdürlüğü adına aratarak davet etme nezaketi , bir öğretmene verilebilecek en büyük ödüldü.İnsanlar sözlerinden daha çok yaptıkları ve hissettirdikleri ile gönüllerde yer alır. İşte sahip olduğu tüm bu üstün kişilik özellikleri ve çalışkanlığı ile gönüllerde büyük yer edinen Sayın Müdürüm Levent YAZICI Bey' in İstanbul' da da çok daha fazlasını yapacağını , ışığıyla gittiği her yeri aydınlatacağını ve ileriye taşıyacağını biliyorum .Allah yar ve yardımcısı olsun inşallah. Değerli ailesiyle birlikte sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum kendisine.Saygılarımla.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (3)
Saho 2 yıl önce
Harbiden eksiği var fazlası yok müdüürmüzün karakteride kişiliğide hocalığıda on numara Allah kötülerdne korusun.
azize 1 yıl önce
korkusuz ve cesur öğrenci
azizekutlu 1 yıl önce
okumak çalışmak suçmu yazık
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@