Ve müjdeli haber geldi.... Kodlama dersi....

Bilişim öğretmenlerinin yoğun çabaları ve ısrarları sonuç verdi....

Eğitim 04.03.2017, 19:01
Ve müjdeli haber geldi.... Kodlama dersi....

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Şişli´de gerçekleştirilen zirvenin açılışında, Fatih Projesi´nin eğitimde Türkiye´nin en büyük teknoloji yatırımlarından olduğunu söyledi.

Projenin sadece Türkiye´de değil dünya çapında önemli olduğunu belirten Tırnakçı, ´´FATİH Projesi bir eğitim projesi değil, eğitime artı katma değer projesidir. FATİH Projesi´nin ülkemize kazanımları oldukça fazladır.´´ diye konuştu. Tırnakçı, FATİH Projesi´nin büyümeye devam ettiğini vurgulayarak, şu bilgileri verdi:

´´FATİH Projesi süresiz, sınırlı bir proje değildir çünkü biliyorsunuz müfredatımız yenilendi. Şimdi içeriklerimizi güncelleyeceğiz. O anlamda üretimlerimiz devam edecek. Ülkemizin her noktasına FATİH Projesi öncü olmak üzere internet götürüyoruz. Türkiye coğrafyasını düşündüğümüz zaman bu yapılan yatırımın ne kadar büyük olduğunu anlayacaksınız. Edirne´deki öğrencimizle Hakkari´deki öğrencimiz eşit şartla olsun diye uğraşıyoruz. Bu da teknolojinin eğitime bu düzeyde katılımı ve bunun da üst düzey kullanımı ile mümkün olacak. Ekip ve bakanlık olarak bunun için çalışıyoruz. Bundan dolayı bu tarz etkinliklere katılıyor, destek veriyoruz.´´

"Kodlama eğitimini müfredata koyduk" 

Kodlama eğitimini müfredata koyduklarını dile getiren Tırnakçı, şunları anlattı: ´´Artık müfredatımızda 4. sınıftan itibaren kodlama dersleri var. Bunun için içerik yetiştirilmesi konusunda müdürlüğümüz iki yıldır çalışıyordu. Son müfredat içerisinde belli kademelerde derslerin içine yayarak, belli kademelerde zorunlu ders olarak müfredatımıza koyduk. Bundan beklentimiz, çocuklarımızın sistematik düşünme kabiliyetlerini artırmayı düşünüyoruz. Çocuklarımızın bütün derslerde bir sebep sonuç içerisinde düşünmelerini hedefliyoruz. Yine müfredata sistem merkezli uygulamalar koyduk.´´ (Mebpersonel)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@