Ve Bakan açıkladı Öğretmenlere Performans Karnesi başlıyor

4+4+4 eğitim sisteminden sonra bu kez de performans karnesi...Öğretmenleri öğrenciler, veliler, hizmetliler, zümre öğretmenler ve müdürler değerlendirecek.. Bu sistem Türk Milli Eğitim Sistemini tamamen bitirir demedi demeyin...

Eğitim 25.03.2017, 22:27 25.03.2017, 22:34
Ve Bakan açıkladı Öğretmenlere Performans Karnesi başlıyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz." dedi.

AA'nın haberine göre; Zübeyde Hanım Öğretmenevi'nde "Öğretmenlerle Buluşma Programı"na katılan Yılmaz, en fazla bütçenin Milli Eğitim Bakanlığına ayrıldığını, eğitimin ülkenin güvenliğinden, savunmasından ve sağlığından önemli olduğunu anlattı. Eğitimde verimliliğin arttırılması için öğretmenlere yönelik bazı çalışmalar yapacaklarını belirten Yılmaz, şunları söyledi:

"Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz. İstiyoruz ki öğretmenlerimiz birbirlerine bir derece, bir not versin. İstiyoruzki bütün veliler öğretmenlere bir ders, bir derece, bir not versin. İstiyoruz ki bütün öğrencilerimiz versin. Dolayısıyla biz bütün bu değerlendirmeleri aldıktan sonra uzman öğretmenlik ve başöğretmenliğe geçiş için, sınav için bir kriter koyalım ve buralara geçenlere de biz ilave ödemelerde bulunalım da diğerleriyle arasında fark olsun. Dolayısıyla önümüzdeki süreçte daha iyi bir yola gireceğiz."

KamuGundemi.com notu: Milli Eğitim Bakanlığı adı üstünde milli olan bir bakanlıktır. 4+4+4 eğitim sistemi diye getirilen sistemin tutmayacağını herkes dile getirmiş ancak sonuç alınamamıştı. Şimdi ise Sayın Bakan Ortaokulların 5. sınıflarını hazırlık sınıfı yapacaklarını, öğretmenlere performans karnesi getireceklerini söylüyor. İyi de "İstiyoruz ki bütün veliler öğretmenlere bir ders versin" sözünüzden anladığımız şey bu sistemin Türk Milli Eğitimini tamamen bitirecek kadar iyi olmayacağı yönünde... Umarız bakanlık bu yanlışından döner ve bu sistemi asla uygulamaz...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@