Vay Sahtekar! Bu okul müdürü Sakal-ı Şerif’i, dinimizi kullanarak kendini aklayacağını zannediyor

Son günlerde eğitim camiasında yaşanan gerici uygulamalara ve din tacirliğine bir yenisi daha eklendi. Mersin'de ortaokul öğrencilerine Hz. Peygamberin olduğu söylenen sakalı kavanoza koyup sırasıyla öğrencilere öptürdüler ancak Mersin Müftülüğü Sakal-ı Şerifin sadece iki camimizde var, okullar içinde böyle bir etkinlik söz konusu değil dedi.

Öğretmenler 02.05.2016, 20:47 07.05.2016, 23:24
Vay Sahtekar! Bu okul müdürü Sakal-ı Şerif’i, dinimizi kullanarak kendini aklayacağını zannediyor
Güncelleme:

Mersin’de imam hatip okulu müdürü, kutlu doğum haftası diye öğrencileri sıraya sokarak içinde sakal-ı şerif var diyerek cam fanusu öptürdü. İçinde peygamberin sakalı olmadığı ortaya çıktı. Müftü de okullarda böyle bir etkinlik olmadığını açıklayınca okul müdürü hakkında soruşturma açıldı.

Mersin’de Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kemal Güven,Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrencilere içinde Sakal-ı Şerif olduğunu iddia ettiği cam fanusu öptürdü. Görüntüler sosyal medyada paylaşılınca okul müdürünün sahtekarlığı da ortaya çıktı.

Milli Eğitim ve Müftülük “haberimiz yok” dedi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlatırken, kentte sadece 2 camide Sakal-ı Şerif olduğu belirtilerek bu emanetlerin de sadece camilerde bulunduğu ifade edildi. Müftü de okullarda bu tür bir etkinlik olmadığını vurguladı.

Okıul müdürü hakkında soruşturma açıldı

Olayın gündeme gelmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Okul Müdürü Kemal Güven de görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu vurgulayarak, memur olduğu için açıklama yapamayacağını belirtti. Mersin Müftüsü Ali Melek ise Kutlu Doğum Haftası kapsamında tüm il genelinde 456, merkezde ise 222 program düzenlediklerini, okullarda ise bu tür bir etkinliğin programlarında olmadığını söyledi.

“Sakal-ı Şerif’le kendisini aklamaya çalışıyor”

Eğitim-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar ise görüntülerle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. İşte o açıklama

-Demek ki bu Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerif’i değil. Acı olan, bu okul müdürü hakkında 9 kez öğretmelerin şikayet dilekçeleri var. Usulsüzlük, baskı, tehdit ve şantaj içeren iddialar. Bu okul müdürü Sakal-ı Şerif’i, dinimizi kullanarak kendini aklayacağını zannediyor. Bu okul müdürü görevde, müfettiş görevlendirildi ve soruşturma devam ediyor.

​Türkiye'de laiklik tartışmaları yaşanırken Mersin'de yeni bir skandal ortaya çıktı.

Son günlerde eğitim camiasında yaşanan gerici uygulamalara ve din tacirliğine bir yenisi daha eklendi. Mersin'de ortaokul öğrencilerine Hz. Peygamberin olduğu söylenen sakalı kavanoza koyup sırasıyla öğrencilere öptürdüler ancak Mersin Müftülüğü Sakal-ı Şerifin sadece iki camimizde var, okullar içinde böyle bir etkinlik söz konusu değil dedi. Bugün haber.sol.org.tr ve BirGün gazetesinde yer alan haber şöyle:

Mersin'deki bir imam hatip ortaokulunda yeni bir skandal yaşandığı anlaşıldı. Selahattin Eyyubi İmam Hatip Ortaokulu’ndaki Kutlu Doğum Haftası etkinliğinde öğrencileri sıraya sokup içinde Hz. Muhammet'in sakalının olduğu iddia edilen bir kavanozu öptürdüler.

Öğrenciler sıraya girerek ve salavat getirerek okul müdürünün elinde tuttuğu sakal-ı şerifi öptüler.

Laiklikle bağdaşmayan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin en dikkat çekici olanı, Selahattin Eyyübi İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleşti. Her okulda olduğu gibi yönetici ve öğrencilerin konuşmalarıyla başlayan etkinlik, sonunda bir cam fanusun içindeki sakal-ı şerifin öğrencilere öptürülmesiyle son buldu.

Okul Müdürü Kenan Güven, Mersin'deki Şair Nabi Camii imamı Hüseyin Bağan'ın getirdiği ve içinde Hz. Muhammed'in sakalı olduğu iddia edilen bir kavanozu elinde tutarak öğrencilere öptürdü. Bu sırada öğrencilerin salavat getirdiği görüldü.

Mersin Müftülüğü, ilde sadece iki camide söz konusu emanetin bulunduğunu açıklarken, okullarda böyle bir etkinlik yapılmadığını iddia etti.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

EĞİTİM İŞ'TEN TEPKİ

Eğitim İş Mersin Şube Başkanı Hakan Boyar, farklı sendikalardan 9 öğretmenin, Okul Müdürü hakkında usulsüz harcamalar, zorla para toplama gibi konularda Milli Eğitim'e şikayet dilekçesi verdiğini ama hiçbir işlemin yapılmadığını açıkladı. Boyar, bu tür dini motifli etkinliklerin laik eğitim olmadığını çok net ortaya koyduğunu, Milli Eğitim'in 'Kutlu Doğum' haftasının tüm okullarda eş zamanlı ve etkin kutlamasına büyük özen gösterdiğini söyledi.
 
Yorumlar (3)
aslı yılmaz 5 yıl önce
ya abartmayın.sakalı serif öğrencilere gösterilmesi içindir.manevi bir havası oluyor.öğrenciler parklarda dudaklaşınca sorun yok ama sakılı şerif öpüncemi sorun var.müftülük açıklama yapmış zaten.özgürlük kapsamlı olmalı inanç özgürlüğüne saygı duyun.eğitimsene yıllarını vermiş bir eğitimci olarak bu haberi tasvip etmedim
hak 5 yıl önce
islam bu tür saçmalıkların saç sakalın dini değil
5 yıl önce
islamda bunun yeri yok
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@