Van'da çocuklara, 'İstismarı Farkındalık Eğitimi' verildi

VAN'ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından çocuklara yönelik 'Çocuk İstismarı Farkındalık Eğitimi' verildi. Psikolog Figan Kepenek, çocuklara 'Duygularımı Tanıyorum, Vücudumu Tanıyorum, İyi Sırlar- Kötü Sırlar ve İyi...

Öğretmenler 17.08.2016, 11:48
Van'da çocuklara, 'İstismarı Farkındalık Eğitimi' verildi
VAN, () - VAN'ın merkez İpekyolu Belediyesi tarafından çocuklara yönelik 'Çocuk İstismarı Farkındalık Eğitimi' verildi. Psikolog Figan Kepenek, çocuklara 'Duygularımı Tanıyorum, Vücudumu Tanıyorum, İyi Sırlar- Kötü Sırlar ve İyi Dokunuş- Kötü Dokunuş' başlıkları altında eğitim verildi.

İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Halka ilişkiler Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Çocuk İstismarı Farkındalık Eğitimi' Berivan Kültür Merkezi'nde verildi. Farklı yaş guruplarından birçok çocuğun katıldığı programında Psikolog Figan Kepenek, 'Duygularımı Tanıyorum, Vücudumu Tanıyorum, İyi Sırlar- Kötü Sırlar ve İyi Dokunuş- Kötü Dokunuş' olarak dört başlık altında eğitim verdi. Kepenek, eğitimde çocuk istismarına karşı ebeveynlerin dikkat etmesi gereken hususların yanı sıra istismarı yaratan tetikçi etkilere karşı tepki vermelerini sağlayan uyarıcı bilgiler de aktardı. Eğitim, çocukların hep bir ağızdan 'Herşeyi biliyorum, izin vermiyorum' şeklinde bağırmaları ile sona erdi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@