Üsküp'te duygulandıran anma töreni

18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Kırklareli’nin Üsküp Beldesinde anma töreni gerçekleştirildi.

Eğitim 20.03.2018, 12:04
Üsküp'te duygulandıran anma töreni

18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Kırklareli’nin Üsküp Beldesinde anma töreni gerçekleştirildi. 19 Mart 2018 Pazartesi Üsküp Kültür Evi’nde saat 14.00’de başlayan törene, Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin KASAP, Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa AKYÜZ, Üsküp Atatürk İlkokulu Müdürü Ahmet ÖZBEY, öğretmenler, Mahalle Muhtarları, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Program Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayıp, hep birlikte söylenen İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan öğretmen Ayça KURS, Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Yüce Türk Milletinin, tarih boyunca şehitlik gibi kutlu makama ulaşma sevdasıyla yanıp tutuşanlardan oluştuğunu belirterek, bunun en büyük örneğinin ise Çanakkale’de gerçekleştiğini söyledi.

 

Şehitler için hazırlanan klip duygulandırdı

 

Üsküp Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin öğretmenleriyle birlikte hazırladığı şehitlerimiz klibi, izleyenler tarafından çok beğenildi. Klip, duygusal anların da yaşanmasına neden oldu.

 

Seyit Onbaşı Canlandırıldı

 

Öğretmen Aydın AKINCI’nın Seyit Onbaşının kahramanlıklarını anlattığı sırada bir öğrenci de Seyit Onbaşıyı canlandırdı. Yaklaşık 15 dakika boyunca hareketsiz kalan öğrenci büyük alkış aldı.

 

Üsküp Atatürk İlkokulu öğrencileri öğretmenleri Merve ÜNAL’ın gözetiminde birbirinden güzel üç etkinlikle törene renk kattı. 4A sınıfı öğrencileri önce Şehidin Mektubunu canlandırdılar, arkasından Vuruldum Anne türküsünü seslendirip, Vatan Oratoryosunu sergilediler. İlkokul öğrencilerinin performansı izleyenler tarafından büyük beğeni ile karşılandı.

 

Türk Askerinin Kahramanlığı ve Asaleti Vurgulandı

 

Ortaokul öğrencilerinin öğretmenleri Gözde KESKİN gözetiminde sergiledikleri tiyatro gösterisinde cephede yaralanan Anzak askerine yine yaralı Türk askerinin yardım etmesinin ardından gelişen olayların ve Türk askerinin kahramanlıklarını konu alan tiyatro gösterisinde sergilenen performans profesyonel oyuncuları aratmadı.

 

Hemen arkasından Çanakkale Geçilmez oratoryosu da izleyenlerden tam not aldı.

 

Program, Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa AKYÜZ’ün şehitlerimiz anısına yazdığı şiirin okunmasının ardından öğrencilerin Afrin’de operasyonda olan Türk Silahlı Kuvvetlerine destek amacıyla 1 hafta sürede çektikleri kısa filmin gösterimi de yapıldı.

 

Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin KASAP programın ardından programda görevli öğretmen ve öğrencileri kutlayarak muhteşem bir program izlediğini ve çok duygulandığını ifade etti.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@