Ufukta Yeniden Nöbet Eylemi Gözüktü

Bakan Avcı'nın nöbete ücret konusunda sendikaların taleplerinin çok altında bir ücret verilecek açıklaması sendikaların yeniden nöbet eylemine başlayacağını anımsattı.

Öğretmenler 22.08.2015, 00:08
Ufukta Yeniden Nöbet Eylemi Gözüktü

Bakan Avcı'nın Nöbete ücret konusunda bugün bizim de yayınladığımız 3 saatlik ücret öğretmenler tarafından çok da olumlu karşılanmadı.

Oysa Eğitim-iş sendikası bu eyleme başladığında 6 saat ücret ve nöbetin norma sayılmasını istiyordu. Bu istem, Eğitim bir sen hariç diğer sendikalar tarafında da kabul görmüş ve ortak bir eyleme dönüşmüştü. Ancak yetkili sendika Eğitim bir sen bu eyleeme katılmamış ve bu konuda ki teklifleriyle eğitimcilere saç baş yoldurmuştu.

Toplu sözleşme masasında nasıl olduysa tutulan her gün için 6 saat isteyen EBS'nin Bakan Avcı'nın 3 saat teklifine ne cevap vereceği şimdiden merak konusu.

Bu rakam göz önüne alındığında nöbet eylemini gerçekleştiren sendikaların "madem 3 saat veriyorsunuz öyleyse biz de sadece 3 saat tutuyoruz diyerek" eylem kararı alacağını düşünmek zor olmasa gerek.

Öğretmenlere angarya olan bu uygulamanın gerçekten hakettiği ölçüde ücret ile değerlendirilmesi şarttır. Bakan Avcı bu konuda maliye yetkililerini ikna etmelidir. Aksi takdir de önümüzdeki günler yine sancılı olacaktır.

KamuGündemi.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@