Ücretli Öğretmenlerin Üç Kuruşa Köle gibi çalıştıkları yetmezmiş gibi maaşları da zamanında yatmıyor - Hüseyin Eren

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin EREN, sitemiz kamugundemi.com'a özel gönderdiği basın açıklamasında Tekirdağ Merkez İlçe'de çalışan Ücretli Öğretmenlerin 5'inde alması gereken maaşlarını hala alamadıklarını belirterek sorunun derhal çözüme ulaştırılması gerektiğini bildirdi.

Öğretmenler 12.03.2016, 11:34
Ücretli Öğretmenlerin Üç Kuruşa Köle gibi çalıştıkları yetmezmiş gibi maaşları da zamanında yatmıyor - Hüseyin Eren
Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, sitemiz kamugundemi.com'a özel gönderdiği basın açıklamasında Tekirdağ Merkez İlçe'de çalışan Ücretli Öğretmenlerin 5'inde alması gereken maaşlarını hala alamadıklarını belirterek sorunun derhal çözüme ulaştırılması gerektiğini bildirdi.

Tekirdağ Merkez İlçe Süleymanpaşa'da görev yapan ücretli öğretmenlere ayın 5'inde ödenmesi gereken ücretlerinin ayın 12'si olmasına rağmen hala ödenmediğini belirten Hüseyin Eren, bu durumun sorumlusu olarak Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur'u gösteriyor. Ünal Mamur'u görevini yapmamakla eleştiren Eren, Mamur'un elindeki personeli yönetememesinin cezasını tüm eğitim camiası çekiyor dedi.

Hüseyin Eren daha önce de Kasım ayında öğretmenlerin ek dersleri zamanında ödenmemiş ve kendilerince gerekçeler üreterek sorunu çözememişlerdir diyerek, Şubat ayı maaşlarının da gecikmesine gösterdiğimiz tepki üzerine yatırıldığını söyledi. Yine 4-C li çalışanların ve ücretli öğretmenlerin Ocak maaşları da 14 gün geç yatırılmıştır.

Eren açıklamasına devamla şunları kaydetti:

Bu ay da sahipsiz görünen ücretli öğretmenler ayın 12'si olmasına rağmen hala maaşlarını alamamıştır. Eğitim İş olarak yetkilileri sorunu çözmeye davet ediyoruz. Özellikle de Kaymakam Bey'i. Tekirdağ Valisini de Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitimi düzene sokacak çalışmalar yapmaya davet ediyorum.

İnsanlar zaten üç kuruş maaşa köle gibi çalışıyorlar, onun ücretini de zamanında alamıyorlar.

Bu durumu şiddetle kınıyoruz.

Hayırlı cumalar diyeceğinize görevinizi yapın!
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@