Türkiye'de Geleceğin Meslekleri! 39 Yeni Lisans Ve Ön Lisans Programı Açıldı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre yükseköğretimde 39 yeni ön lisan ve lisans programı açıldı. Geleceğin meslekleri adı altında yapılan duyuruda endüstri 4.0'ın getirdiği yenilikler vurgulandı.

Türkiye'de Geleceğin Meslekleri! 39 Yeni Lisans Ve Ön Lisans Programı Açıldı!

Cumhurbaşkanlığı İletişim başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Türkiye'de yükseköğretimde yeni ön lisans ve lisans programlarının açıldığı bildirildi. Yapılan bilgilendirmede 39 yeni program geleceğin meslekleri olarak gösterildi.

YENİ ÖN LİSANS VE LİSANS PROGRAMLARI AÇILDI!

Büyük heyecan yaratan Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi duyurusunda, “Yükseköğretimde açılan yeni diploma programları, bilgi ve iletişim teknolojisindeki gelişmeler, hızlı dijital dönüşüm ve endüstri 4.0'ın getirdiği yeni inovasyon alanında eğitim vermektedir.” denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi'nin açıklamasının devamında ise, “Geleceğin Meslekleri adıyla yürütülen proje kapsamında bu yeni mesleklere yönelik 39 yeni ön lisans ve lisans programı açılmıştır. Ülkemizin gençleri geleceğe çok donanımlı bir şekilde hazırlanacaklardır. Dünyadaki teknolojik gelişmelere uzak kalmayan Türkiye bu alanda da lider ülke olma hedefinde emin adımlarla ilerlemektedir.” ifadelerine yer verildi.

YENİ AÇILAN ÖN LİSANS VE LİSANS BÖLÜMLERİ 

Yeni diploma programlarının bazılarını açıklayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi ön lisansta Dijital Medya ve Pazarlama, İnsansız Hava Aracı ve Teknolojileri Operatörlüğü, Çok Boyutlu Modelleme ve Animasyon, Hibrid ve Elektrikli Taşıtlar Teknolojisi bölümlerinin açıldığını duyurdu. Yeni lisans programlarının bazılarının ise Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Havacılık Elektroniği ve Tarım Ticareti ve İşletmeciliği olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Ofisi yeni doktora programlarında da bahsederek bunların Mikro ve Nanoteknoloji, Göç Çalışmaları, İnsan Beyni ve Nörobilim ve Moleküler Farmakoloji ve İlaç Araştırmaları olduğunu açıkladı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@