Türkçe Kitaplarında Atatürk'ün Ağaç Sevgisini Anlatıldığı Bölüm Neden Çıkartılmıştır?

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim Türkçe kitaplarında yer alan ve Atatürk’ün ağaç sevgisini ve Atatürk Orman Çiftliği’nin öneminin anlatıldığı bölüm neden çıkartılmıştır?” diye sordu.

Öğretmenler 03.10.2015, 14:35
Türkçe Kitaplarında Atatürk'ün Ağaç Sevgisini Anlatıldığı Bölüm Neden Çıkartılmıştır?

ANKARA (ANKA) - CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim Türkçe kitaplarında yer alan ve Atatürk’ün ağaç sevgisini ve Atatürk Orman Çiftliği’nin öneminin anlatıldığı bölüm neden çıkartılmıştır?” diye sordu.

Nazlıaka, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, “Bu gün ülkeyi yönetenler, Atatürk Orman Çiftliği üzerinde binlerce değişik türde ağacı keserek kendilerine devasa saraylar inşa etmektedirler. Yarattıkları manzaradan öyle rahatsız olmuş olmalılar ki ders kitaplarından dahi Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili bölümleri çıkartmaktadırlar. Atatürk Orman Çiftliği arazisine yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili tartışmalar hala devam ederken, ilköğretim kitaplarından Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili bölümün kaldırılması dikkat çekicidir” dedi.

Nazlıaka soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:

“Kaçak saray ve Ankapark çalışmaları sırasında Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde kaç ağaç kesilmiştir? Bu ağaçların yaşları ve türleri nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim Türkçe kitaplarında yer alan ve Atatürk’ün ağaç sevgisini ve Atatürk Orman Çiftliği’nin öneminin anlatıldığı bölüm neden çıkartılmıştır? Bu neyin korkusudur?

Bu bölümün ders kitaplarından çıkartılması için hangi kurullardan, hangi tarihte karar alınmıştır? Bu kararın gerekçesi nedir?” (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@