Topladıkları kitaplarla köy okuluna kütüphane yaptılar

TOKAT'ta İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ev ev dolaşarak topladıkları kitaplar ile Gökdere Köyü Ortaokulu'nda kütüphane oluşturdu. İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'Gezi, tanıtım ve turizm kulübü'...

Öğretmenler 31.03.2016, 16:01
Topladıkları kitaplarla köy okuluna kütüphane yaptılar
TOKAT'ta İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ev ev dolaşarak topladıkları kitaplar ile Gökdere Köyü Ortaokulu'nda kütüphane oluşturdu.

bn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'Gezi, tanıtım ve turizm kulübü' öğrencileri Sağlık Hizmetleri branş öğretmeni Nadir Duyum ile birlikte geçen Eylül ayında 'Kardeşim okuyor' adında bir proje hazırladı. Proje kapsamında öğrenciler merkeze bağlı Gökdere köyünde bulunan ortaokulda kütüphane oluşturmaya karar verdi. Bu kapsamda liseli öğrenciler, Kurban Bayramı da dahil olmak üzere mahallede ev ev dolaşarak yaklaşık 1250 adet kitap topladı. Öğrenciler topladıkları kitapları Gökdere Ortaokulu'nun 7-A sınıfına taşıyarak, burada kütüphane oluşturdu. Okuldaki tüm öğrencilerin yararlandığı kütüphanenin açılışı bugün gerçekleştirildi.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Fahri Nayman, İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Eyüp Doğan, Gökdere Ortaokulu müdürü Mehmet Dede ile birlikte okul öğretmenleri ve her iki okulun öğrencileri katıldı. Açılışta konuşan okul müdürü Mehmet Dere, kütüphanenin oluşturulmasına emeği geçen İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne teşekkür etti. Lise Müdürü Eyüp Doğan ise oluşturulan kütüphaneden dolayı projeyi hazırlayan öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek, "Hepsi öğrencilerimizin kapı kapı dolaşarak toplamasıyla oldu. Hatta bayram günü, bayram da şekere yerine kitap toplayarak hazırladılar bu kütüphaneyi. İnşallah öğrencilerimiz de okur sa hizmet amacına ulaşmış olur" diye konuştu. Daha sonra 7-A sınıfında bulunan kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Hem lisenin öğrencileri hem de ortaokulun öğrencileri kütüphanede bulunan kitapları bir süre inceledi. Her iki okulun öğrencileri de oluşturulan kütüphaneden dolayı mutlu olduklarını söyledi. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@