Tokat'ta özel eğitim sınıfı kuruldu

TOKAT'ta 75'inci Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu'nda oluşturulan 'özel eğitim sınıfında', zihinsel engelli öğrenciler ile normal öğrenciler bir araya getirilerek, engelli öğrencilerin kendilerini daha iyi ifade...

Öğretmenler 15.04.2016, 12:48
Tokat'ta özel eğitim sınıfı kuruldu
TOKAT'ta 75'inci Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu'nda oluşturulan 'özel eğitim sınıfında', zihinsel engelli öğrenciler ile normal öğrenciler bir araya getirilerek, engelli öğrencilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri amaçlanıyor.

Tokat'ta 600 evler Mahallesi'nde bulunan 75'inci Yıl Zübeyde Hanım Anaokulu'nda bu eğitim öğretim yılında 3- 6 yaş zihinsel engelli çocuklara yönelik olarak 'özel eğitim sınıfı' açıldı. Kentte ilk olarak bu özel sınıfta 2 otizmli 2 de zihinsel engelli olmak üzere 4  öğrenci eğitim alıyor. Ayrıca bu sınıfta normal eğitimini sürdüren bazı öğrenciler de yer alarak, zihinsel engelli öğrencilerin kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri sağlanıyor.

Anaokulu Müdürü Sibel Yetkin, özel eğitim sınıfında düzenlenen 'Arkadaşım Öğretmenim' etkinliğiyle özel eğitim sınıfı çocukları ile diğer normal eğitim gören çocuklar bir araya getirilerek, 'model alma' ve 'akran öğretimiyle' engelli çocukların kendilerini daha iyi ifade ettiklerini söyledi.
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@