Tofaş Fen Lisesi’nin Başarılı Öğrencilerinden Dülger’e Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Tofaş Fen Lisesi Okul Müdürü Süleyman Şeker ile ulusal ve uluslararası platformlarda önemli başarılar elde eden okul öğrencilerini makamında kabul etti.

Eğitim 02.01.2019, 00:00 02.01.2019, 14:37
Tofaş Fen Lisesi’nin Başarılı Öğrencilerinden Dülger’e Ziyaret

Öğrencilerin elde ettiği başarılarla ilgili Dülger’e bilgi veren Okul Müdürü Süleyman Şeker:

“12. sınıf öğrencimiz İbrahim Muhammed Çevik, Matematik Öğretmeni Ertuğrul Eşkin’in danışmanlığında “9.10^k ile Bölünebilmede Yeni Bir Kural ve Kriptolojide Kullanımının Değerlendirilmesi” projesiyle Tubitak 2204 Ortaöğretim Araştırma Projeleri Yarışması Matematik dalında bölge birincisi ve aynı yarışmada Türkiye ikincisi oldu. Öğrencimiz elde ettiği başarı ile TÜBİTAK tarafından 12- 17 Mayıs 2019 tarihlerinde Intel’in Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlediği geleneksel Intel Uluslararası Bilim ve Mühendislik Fuarı’na (ISEF) katılacak.

Okul Öğretmenimiz Hakan Özkaynak’ın danışmanlığında öğrencimiz Eyup Kağan Şahin, 12 ülkeden 823 takımın yarıştığı ve İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında Dünya Birincisi oldu. Teknofest Proje Yarışmasında 2 farklı kategoride finalist olan öğrencimizin “Tarım Dostu Güneş Enerjisi Tasarım Modeli” patenti bulunmakta.

Öğrencimizden Zeynep Gömleksiz ise proje okulları arasında düzenlenen II. Ulusal Bilim Kampı Yarışmasında 58 okul arasından Türkiye ikinciliği ve 27. Ankara Japonca Konuşma Yarışmasında finalist olma başarısı elde etmiştir.” Dedi.

Dülger, ulusal ve uluslararası alanlarda, farklı platformlarda başarı gösteren öğrencileri ayrı ayrı tebrik etti. Ülkenin geleceğinin bugünün gençlerine emanet olduğunu ve gençlere bu anlamda çok iş düştüğünü ifade eden Dülger  "Ülke olarak okuyan, sorgulayan, araştıran bir nesle ve özel yeteneklere ihtiyacımız var. Gençlerimiz araştırıp, üretecek bizler de onlara destek olacağız. Yarınların inşasını bugünün gençleriyle birlikte yapacağız” dedi. 

Dülger, ziyaret sonrası öğrencilere ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@