Teog Sınav Yerleri Değiştirildi

DİYARBAKIR'ın merkez Sur ve Şırnak'ın İdil İlçesi'nde PKK'lıların kazdıkları hendek ve kurdukları barikat nedeniyle bu yerlerdeki okullarda 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) 1 sınavına katılacak 8'inci sınıf öğrencilerinin sınav merkezileri değiştirilerek ilçelerde bulunan başka okullara kaydırıldı. 

Öğretmenler 24.11.2015, 01:29
Teog Sınav Yerleri Değiştirildi
(DHA)- DİYARBAKIR'ın merkez Sur ve Şırnak'ın İdil İlçesi'nde PKK'lıların kazdıkları hendek ve kurdukları barikat nedeniyle bu yerlerdeki okullarda 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) 1 sınavına katılacak 8'inci sınıf öğrencilerinin sınav merkezileri değiştirilerek ilçelerde bulunan başka okullara kaydırıldı. Sur İlçesi'ndeki 4 okulda barikat ve hendekler nedeniyle eğitim yapılamadığından 4 okulun öğrencileri uzun süredir ilçedeki başka okullarda eğitimlerini sürdürüyor.

Merkez Sur İlçesi'nde PKK'lıların sokaklarda kazdıkları hendek ve kurdukları barikatlar nedeniyle eğitim ve öğretim yılının başından beri eğitimin sağlıklı yapılamadığı Yavuz Selim, Cumhuriyet, Süleyman Nazif ile Mardinkapı İlköğretim Okulu'ndaki öğrenciler ilçedeki başka okullarda eğitimlerini sürdürürken, öğrencilerin 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG-1 sınavına da okullarında giremeyecekleri belirtildi. Sur İlçesi'nde  bulunan Yavuz Selim ve Mardinkapı Ortaokulu'ndaki 8'inci sınıf öğrencilerinin bu okullarda eğitim yapılamaması nedeniyle ilçede eğitimlerini sürdürdükleri okullarda sınava girecekleri belirtildi. Sur ilçesinde eğitimin yapılamadığı söz konusu 4 okulda sadece 1 Kasım seçimlerinde alınan olağanüstü güvenlik önlemi ile sandıklar kurulmuş ve oylar kullanılmıştı.

Diyarbakır Milli Eğitim Müdürü Adnan Hurata, 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG 1 sınavında Diyarbakır'da toplam 397 okulda, 2 bin 416 salonda 33 bin 244 öğrencinin sınava gireceğini, 6 bin 903 öğretmen ve idarecinin görev yapacağını belirtti. Milli Eğitim Müdürü Hurata, sınavlarını sorunsuz gerçekleştirilmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını açıkladı.

ŞIRNAK İDİL'DE SANDIKLARDAN SONRA TEOG SINAV YERLERİ DE DEĞİŞTİRİLDİ

Şırnak'ın İdil İlçesi'ndeki Turgut Özal ve Yeni Mahalle'de bulunan 4 okulundaki öğrencilerinde yine hendek ve barikat nedeniyle 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG-1 sınavına kendi okulları yerine başka okullarda sınava girecekleri belirtildi. Başkanlığını ilçe Kaymakamının yaptığı ilçe Sınav Yürütme komisyonunun aldığı karara göre, Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan Bener Cordan Ortaokulu'nda sınava girecek öğrenciler, Yukarı Mahallede bulunan Anafartalar İlkokulu'na kaydırıldı. Atatürk Ortaokulu'nda sınava girecek öğrenciler, Yukarı Mahallede bulunan Veysel Karani Ortaokulu'nda, Yeni Mahalle de bulunan Cumhuriyet Ortaokulu'nda sınava girecek öğrenciler de Yukarı Mahalle'de bulunan Anafartalar İlkokulu'nda soruları yanıtlayacak. Yine, Fatih Ortaokulunda sınava girecek öğrenciler, Yukarı Mahallede bulunan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda sınava girecek.

İdil'de hendek ve barikatlar nedeniyle toplam 440 öğrencinin sınav yeri değişmiş oldu. 1 Kasım seçimlerinde de söz konusu mahalllerde kazılan hendek ve barikatlar nedeniyle buradaki seçim sandıkları da başka mahallelere taşınmıştı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@