Teog Nakil Başvuruları Bugün Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında devlet liselerine yerleştirme sonuçlarının açıklamasının ardından yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları başladı.

Öğretmenler 17.08.2015, 13:26
Teog Nakil Başvuruları Bugün Başladı

ANKARA (ANKA) -Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında devlet liselerine yerleştirme sonuçlarının açıklamasının ardından yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları başladı.

Liseler için hiçbir tercihte bulunmayan, açık liseye yerleştirilen, bulundukları okuldan memnun olmayan veya özel liseye geçmek isteyenler öğrenciler için nakil başvuruları "e-okul.meb.gov.tr" adresinden yapılabilecek.

Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları 21 Ağustos’a kadar yapılacak ve 24 Ağustos’ta açıklanacak. İkinci nakil döneminde başvurular 24-28 Ağustos’ta yapılacak ve 31 Ağustos’ta açıklanacak. Üçüncü nakil döneminde ise başvurular 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak ve 7 Eylül’de açıklanacak. Açık liseye yerleşenler için son tercih hakkı 7-10 Eylül arasında olacak.

Öğrenciler ayrıntılı bilgi için “http://odsgm.meb.gov.tr/” adresinden Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'na ulaşılabilecek. (ANKA)

(HND/ÖZK) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@