Telafi Eğitimine İlişkin Merak Edilen Soruya Ziya Selçuk'tan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimlerine dair yeni açıklamada bulundu. Bakan Selçuk açıklamasında, neden telafi eğitimi yapılacak? sorularının geldiğini ifade ederek alınan kararın gerekçelerine değindi.

Telafi Eğitimine İlişkin Merak Edilen Soruya Ziya Selçuk'tan Açıklama

Normalleşme adımlarına ilişkin ilk kararların açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk telafi eğitimi yapılacağını bildirmişti. 

Bakan Selçuk'un telafi eğitimlerine dair açıklamasının ardından ise bazı kesimlerden "müfredat tamamlanmadı mı, telafi neden?" soruları gelmişti. Bu soru ve eleştirilere Bakan Ziya Selçuk sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. 

BAKAN ZİYA SELÇUK'TAN TELAFİ EĞİTİMİ AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İnstagram hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşım ile "müfredat tamamlanmadı mı, telafi neden?" sorusuna yanıt verdi. 

Öğrencilerin yüz yüze eğitimden ciddi bir alacakları olduğunu ifade eden Bakan Selçuk müfredatın sadece kazanımların yazılı olduğu nesne olmadığını söyledi. Konuşmasının devamında öğretmenlerin kazanımlarının büyük ölçüde tamamlamak üzere olduklarını söyleyen Ziya Selçuk telafi eğitimleri için şu ifadeleri kullandı. 

"Çocuklarımız, canlı derslere gayretle katıldılar ama yine de yüz yüze eğitimden çok ciddi alacakları kaldı.

Çocuğun söyleyemediklerinin, 'Bir keresinde şöyle olmuştu öğretmenim...' diye başlayan ve belki bir kedinin kaybolma hikayesine bağlanan o konuşmaların, bir sınıf dolusu kahkahanın, öğretmenle çocuk arasındaki bir sıcak bakışın, teneffüste düşüp dizini acıtmanın, 'bir şey oldu mu?' diye yardıma koşan arkadaşın, 'burası bizim sınıf' diyebilmenin, çocuğun kendini anlatmasının, okulla kurduğu o müthiş bağın telafisi kaldı."

Bakan Selçuk telafi eğitimlerine dair açıklamasının devamında öğrenciler adına bunların yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. Akademik kayıpların tespit edildiğini, çalışmaların sürdüğünün de altını çizen Bakan Selçuk öğrencilerin kapısından içeri girdiklerinde bir anda büyüyor olmanın neşesine ihtiyacı olduğunu ifade etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@