Tacizden gözaltına alınan okul müdürü serbest

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde, lise öğrencisi 4 kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü A.S., bugün savcılıkta verdiği ifadenin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öğretmenler 28.04.2016, 19:22
Tacizden gözaltına alınan okul müdürü serbest
Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü 42 yaşındaki A.S. okulun 9, 10 ve 11'inci sınıf öğrencisi A.Ç., A.G., B.G. ve F.Ö adlı 4 kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dün gözaltına alındı.

İddiaya göre dün öğlen saatlerinde okul müdürü A.S., odasına çağırdığı bir kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu sırada, başka bir kadın öğretmen odaya girdi.

Kadın öğretmenin tepki göstermesi üzerine iddiaya göre okul müdürü A.S., belindeki tabancayı çekerek gördüklerini kimseye söylememesi konusunda tehdit etti.

Kadın öğretmenin polise giderek şikayetçi olması üzerine okul müdürü A.S. dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Emniyetteki sorgusunun ardından, okul müdürlüğünün yanı sıra aynı zamanda Eğitim Bir- Sen Temsilcisi de olduğu belirtilen A.S. bugün Palu Adliyesi'ne sevk edildi.

Cinsel istismara uğradıkları ileri sürülen kız öğrenciler de savcılığa çağrıldığı ve ifadeleri alındı.

Öğrenciler, okul müdürü A.S.'nin yaptıklarını kimseye anlatmamaları için kendilerini tehdit ettiğini ileri sürdü, bu nedenle şikayetçi olamadıklarını söyledi.

Suçlamaları reddeden okul müdürü A.S. ifadesinde bazı öğretmenlerin kendisine komplo kurduğunu söyledi.

A.S., "Böyle bir şey yok. Üzerime oynanan bir oyun. Okuldaki 3 öğretmenin bana karşı kurduğu bir komplodur bu. Öğrencilerle görüşüyorlar, onlara para vererek, kandırmışlar. Kapım devamlı açıktır, odamda bir kız öğrenciyle asla yalnız konuşmadım. Beni bilen bilir" dedi.

Okul müdürü A.S. ifadelerin alınmasının ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@