Sporcu Yerleştirme İşlemleri Tercihleri Alınacak

SPORCU YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ TERCİHLERİ ALINACAK

Öğretmenler 17.08.2015, 18:20
Sporcu Yerleştirme İşlemleri Tercihleri Alınacak

ANKARA (ANKA) -2015-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunun 10.4 maddesine göre spor dallarında yetenekli ve üstün başarılı adaylar için spor alanlarındaki yükseköğretim programlarına yerleştirme işlemi için başvurular 25 Ağustos 2015 – 31 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Başvuruları ÖSYM tarafından kabul edilen adaylar tercihlerini belirtilen tarihler arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak bireysel olarak internet aracılığıyla yapacak. Tercihlerle ilgili genel bilgiler ile tercih edilebilecek yükseköğretim programlarına ve bu programların koşul ve açıklamalarına ÖSYM internet sitesi üzerinden erişilebilecek. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekirken adaylar en fazla 8 tercih yapabilecek. Engelli adaylar, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Programlarını  tercih edemeyecekler. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebilecekler.

ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda bireysel olarak yapılacak tercihler işleme alınacak. Tercih işlemi, 31 Ağustos 2015  tarihinde saat 23.59’da sona erecek. Tercih süresi uzatılmayacak.

Tercih bildirimini tamamlayan adayların “Tercih Bildirim İşlemi Başarıyla Tamamlandı” uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesinin bir dökümünü alarak saklamaları gerekiyor.

Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek. (ANKA)

(HND/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@