Spor salonu kitap deposu gibi

KAYSERİ’de 1979-1980 eğitim öğretim döneminde hizmete giren ve sportif birçok başarısı bulunan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin spor salonu, kitap deposu olarak kullanılıyor.

Eğitim 28.11.2016, 14:28
Spor salonu kitap deposu gibi
İlyas KAPLAN/KAYSERİ () - KAYSERİ’de 1979-1980 eğitim öğretim döneminde hizmete giren ve sportif birçok başarısı bulunan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin spor salonu, kitap deposu olarak kullanılıyor. Spor yapmak isteyen öğrenciler, kitapların bulunduğu kısmın dışındaki yerde çalışabiliyorlar.

Kayseri’de tesviye, elektrik, metal işleri-elektronik, dokuma, iplik-model ile döküm- boya apre, motor- teknik bilgisayar, mobilya- dekorasyon, endüstriyel otomasyon teknolojileri, bilişim teknolojileri bölümleri bulunan Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çok sayıda sportif başarıya da sahip. Liseler arası birçok kategoride müsabakalara katılan okulun voleybol branşında Türkiye dereceleri de bulunuyor. 2016-2017 eğitim–öğretim dönemi öncesi spor salonunun ders kitaplarıyla doldurulması nedeniyle öğrenciler salonun belli bir kısmını kullanabiliyor. Öğrenciler, beden eğitimi derslerine ve okul müsabakaları hazırlıklarını kısıtlı alanda ya da okul bahçesinde hazırlanıyor. Geçmiş senelerde birçok kategoride önemli başarılara imza atan okul, son olarak geçen eğitim-öğretim döneminde Voleybol Okullu Genç Erkekler (A) kategorisinde yarı finale kadar yükselmiş, Okullu Genç Erkekler (B) kategorisinde ise Türkiye 8’incisi olmuştu. Salonun bu şekilde kullanımı ile ilgili okul yöneticileri açıklama yapmak istemedi. 

 
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@