Sonunda bu da oldu öğrencileri namazla arındıracaklar...

Kartal İlçe Eğitim Müdürlüğü, Kartal Müftülüğü ile işbirliği çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” teması kapsamında 11-18 Ekim tarihlerinde öğrencileri camiye götürdü.

Öğretmenler 07.11.2015, 16:44
Sonunda bu da oldu öğrencileri namazla arındıracaklar...

(İleri Haber) Kartal İlçe Eğitim Müdürlüğü, imam hatip ortaokul ve lise öğrencilerini 11-18 Ekim tarihlerinde Diyanet İşleri Bakanlığı'nın düzenlediği “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinliği kapsamında camilere götürdü. Müdürlük bu etkinliği sitesinde "Müslümanların toplu ibadet yeri, birlik ve beraberliğin sembolü olan camileri toplum kesimleriyle buluşturmak" ifadeleriyle duyurdu. 

Kartal İlçe Eğitim Müdürlüğü sitesinde yer alan duyuruda “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında bir dizi etkinliğin düzenlediği belirtilerek "Müslümanların toplu ibadet yeri, birlik ve beraberliğin sembolü olan camileri toplum kesimleriyle buluşturmak, farkındalık ve ortak bilinç oluşturmak amacıyla düzenlenen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” imam hatip okullarının öğrencilerine yönelik bir dizi etkinlikle kutlandı" dendi.  

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen “Namazla Arınma” teması çerçevesinde Kartal Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kartal Müftülüğü ile organizeli olarak 11-18 Ekim haftası yapılan etkinliklerde, imam hatip ortaokulları ile liselerinde okuyan öğrencilere yönelik olarak; konferans, panel, seminer, video gösterimi, cami ziyareti, fotoğraf sergisi, toplu namaz etkinlikleri düzenlendi ve öğrencilere hafta boyunca imamet ve müezzinlik görevi verildi.    

Camiye götürülen öğrencilerin üzerinde '5 vakit arınma' yazılı tişörtler bulunuyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@