Son Dakika Öğretmene Rotasyon Rafa Kalktı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerle ilgili kararı sonrası ortaya çıkan boşluğun idari bir düzenleme ile giderilebileceğini söyledi.

Öğretmenler 04.08.2015, 11:19
Son Dakika Öğretmene Rotasyon Rafa Kalktı

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerle ilgili kararı sonrası ortaya çıkan boşluğun idari bir düzenleme ile giderilebileceğini söyledi. Bakan Avcı, söz konusu yönetmeliğin bu hafta içinde yayımlanacağını bildirdi.

Sürücü Eğitimi ve Sınav Süreçlerinin Geliştirilmesi Çalıştayı’na katılan Bakan Avcı, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Anayasa Mahkemesinin dershanelerle ilgili iptal kararını göz önüne alarak, sektör temsilcileriyle ve hukukçularla bir araya geldiklerini belirterek, “Ortaya çıkan boşluğun bir idari düzenleme ile giderilebileceği kanaatine vardık. Bunu da sektör temsilcileriyle görüşerek oluşturduk. Yönetmeliğimizi bu hafta içinde yayımlayacağız” dedi.

Bakan Avcı ayrıca, öğretmenlere rotasyonun uygulanmamasına karar verdiklerini söyledi. Avcı, “'Dün akşam konuyu Başbakanımıza da arz ettim. Onun da tavsiyeleri doğrultusunda, Bakanlığımızda da yaptığımız istişare görüşmeleri sonucunda rotasyonun uygulanmamasına karar verildi” dedi.

Buna göre, 15 yılını dolduran öğretmenler herhangi bir şekilde zorunlu olarak başka bir okula atanamayacak.

Milli Eğitim Bakanı Avcı Ağustos’'ta da 37 bin öğretmenin atamasının yapılacağını bildirdi.(ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (1)
Halil KARAHAN 5 yıl önce
danıştay iddk karari yürütmesi durdurulan mdür yardimcilari ve müdür başyardimcisi görevlendirmeleri iptal edilmeli,adam gibi sinav getirilmeli , okul yöneticilerine kadro iller arasi tayin hakki , yüksek lisans ve doktoralılara zamli ek ders ,ikili eğitim yapilan eğitim kurumu yöneticilerine 10 saat ilave ek ders verilmeli ve öğretmen camiası rahatlatılmalıdır.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@