Son Dakika! Milli Eğitim Bakanlığından Liseler İçin Yüz Yüze Eğitim Kararı!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) liselerde yüz yüze eğitime dair yeni bir karar alındığını duyurdu. Bazı liselerde yüz yüze eğitimlerin 1 Mart'tan itibaren tüm sınıf seviyelerinde başlanacağı bildirildi.

Son Dakika! Milli Eğitim Bakanlığından Liseler İçin Yüz Yüze Eğitim Kararı!

Türkiye'de yüz yüze eğitime dair önemli bir son dakika gelişmesi yaşandı. Milli Eğitim Bakanlığı liselerde yüz yüze eğitime dair alınan yeni kararı duyurdu.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN KAPSAMI GENİŞLİYOR!

Türkiye'de koronavirüs salgını nedeniyle yüz yüze eğitime verilen aranın ardından geri dönüşler başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bazı okullarda yüz yüze eğitim 15 Şubat 2021'den itibaren başlamıştı. Köy okullarında ve nüfusu seyrek bölgelerdeki okullarda ilköğretim seviyesinde yüz yüze eğitimler belirli kurallar dahilinde uygulanmaya başlandı.

LİSELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİMLER BAŞLIYOR!

Liseler ile alakalı olarak ise merak edilen karar bugün açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu yeni karara göre mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, güzel sanatlar liseleri ve spor liselerinde uygulama odaklı derslerin yüz yüze eğitimle yapılmasına karar verildi. Tüm sınıf seviyelerinde bu dersler yüz yüze olarak verilebilecek.

1 Mart'tan itibaren sayılan türlerdeki liselerde yüz yüze eğitimler yine belirli kurallar dahilinde yapılmaya başlanacak. Öğrenciler gruplar halinde okullara çağırılarak yüz yüze eğitimlere devam etmeleri sağlanacak. Ayrıca öğrencilerin bu yüz yüze eğitimlere katılmaları zorunluluk olmayacak. Dileyen velililer çocuklarını okullarına göndermeyebilecekler.

SINAVLAR İPTAL EDİLMEDİ!

Öte yandan liselerin genelinde sınavların yapılmasına dair alınan karardan vazgeçilmedi. Lise öğrencileri daha önce duyurulan tarihlerde sınavlara girecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@