Skandal soruyu MEB de soracaktı!

Sözün Özü Yayın Grubu’nun Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafını kullandığı testte bir skandal ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı deneme sınavında da o test kullan

Öğretmenler 04.04.2015, 05:22
Skandal soruyu MEB de soracaktı!

Sözün Özü Yayın Grubu’nun Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafını kullandığı testte bir skandal ortaya çıktı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı deneme sınavında da o test kullanılacak.

Van’da bir yayınevi 6. sınıflar için hazırladığı deneme sınavı kitapçığında büyük bir skandala imza attı. Deneme sınavı kitapçığında Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın oturur haldeki fotoğrafı, şıklara konuldu ve ‘Aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir’ diye soruldu.

din-sinavi_1

 

MEB’İN DENEME SINAVI TAKVİMİNDE YER ALDI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) resmi sitesinde yayınlanan deneme sınavı takvimi yayınlandı.

Bu takvimde deneme sınavının yapılacağı tarihler ve o sınavlarda hangi yayınevinin kitapçıklarının kullanılacağı yazıyor.

MEB’in sitesindeki yer alan takvime göre, 5-6 ve 7’nci sınıflar için 15 Mayıs’ta yapılacak sınavda Sözün Özü Yayınları’nın kitapçığı kullanılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, yurt genelinde yapacağı deneme sınavında Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının kullanıldığı 6’ncı sınıflar için hazırlanan testi kullanacak.

Deneme sınavında Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafının kullanılmasıyla ilgili Odatv’ye konuşan Sözün Özü Yayın Grubu’nun Müdürü Talip Arslan, “Fotoğrafı koyan dizgici yıllardır bizimle çalışıyor. Fotoğraftaki kişinin Ali İsmail Korkmaz olduğunu bilmiyor. Dizgicinin bunu kasıtlı yaptığını düşünmedik. Dizgici bilmediğini ifade etti. İnternette gezerken buldu. Oturan çocuk yazdı, Ali İsmail Korkmaz’ın fotoğrafı çıkmış. Kasıt düşünmedik” şeklinde açıklama yapmıştı.

sozcu.com.tr

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@