Siyasi parti temsilcilerden ilçe milli eğitim müdürüne paylaşım tepkisi

AYDIN'ın Nazilli İlçesi'ndeki CHP ve MHP temsilcileri, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök'ü, sosyal medya hesabındaki profiline, AK Partili Milletvekili Abdurahman Öz ve AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen'in sosyal medya paylaşımı...

Öğretmenler 21.04.2016, 17:42
Siyasi parti temsilcilerden ilçe milli eğitim müdürüne paylaşım tepkisi
AYDIN'ın Nazilli İlçesi'ndeki CHP ve MHP temsilcileri, Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yener Gök'ü, sosyal medya hesabındaki profiline, AK Partili Milletvekili Abdurahman Öz ve AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen'in sosyal medya paylaşımı olan siyasi içerikli gönderileri koymakla suçladı.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 8 ay önce atanan Yener Gök'ün Facebook'tan yaptığı paylaşımlar, CHP ve MHP'li siyasetçilerin tepkisini çekti. Gök'ün AK Partili siyasilerin, paylaşımlarını Facebook profiline koyduğu belirtildi. MHP ve CHP'den, Gök'e "AK Parti İlçe Başkanı gibi çalışma" suçlaması yapıldı.

CHP Aydın İl Başkan Yardımcısı Ali Çankır, Gök'ün suç işlediğini belirterek, Aydın Valisi Erol Ayyıldız'ı soruşturma başlatması konusunda göreve davet etti. Çankır, "İlçe milli eğitim müdürünün zaten eğitim sisteminin sıkıntılı olduğu bu dönemde bu şekilde bir davranış göstermesini şaşkınlıkla karşıladım. 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası'na göre, devlet memuru olan İlçe Milli Eğitim Müdürü'nün herhangi bir siyasi partinin lehine ya da aleyhine herhangi bir tavır sergilemesi hukuk dışı bir davranıştır ve suçtur. Bu suçun karşılığı da devlet memurluğu görevinden alınmasını gerektirir. Kaldı ki Milli Eğitim Müdürü, AK Partili milletvekillerinin ve il başkanının yaptıkları siyasi paylaşımları kendi sayfasında paylaşarak siyasi bir tavır ortaya koyuyor. Kendisi AK Partinin İlçe başkanlığına mı hevesleniyor, bunu düşünmek lazım" dedi.

MHP'DEN DE ELEŞTİRİ

MHP Nazilli İlçe Başkanı Avukat Kürşat Engin Özcan de Gök'ü eleştirerek, "Türk Eğitim-Sen'e mensup öğretmen arkadaşların sosyal medya hesapları incelenerek haklarında soruşturmalar açılıp, görevlerinden uzaklaştırmalar verilirken; burada AK Partiye yakın sendikaların nasıl üyeleştirildiği malumdur. Bu ürettikleri çirkin faaliyetlerin bir neticesi. Birilerini siyasetle bir yerlere getirmeye başladığınızda, onların da bunları yapması ortaya çıkar. Devlet kurumu tarafsız olması gerekmektedir. Bu durumlar vatandaşların devlet kurumlarına olan inancını zedeler ve lekeler. AK Partinin ne yazık ki siyaset anlayışı bu. Devlet memurunun tarafsızlığı esastır" dedi.

İL MİLLİ EĞİTİMDEN İNCELEME

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise Gök'ün sosyal medya hesabındaki paylaşımlar hakkında bir bilgisi olmadığını belirterek, "Sayfasını inceletiriz. Varsa böyle bir şey gerekli incelemeyi başlatırız" dedi.

 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@