Sınırlı Yüz Yüze Eğitim İlk Olarak Kocaeli’nde Başlıyor! 15 Şubat’ta Açılacak Okul Sayısı Açıklandı!

Koronavirüs vaka sayısının artışı ile ara verilen yüz yüze eğitim 15 Şubat itibari ile kesin olarak tekrar başlıyor. İlk olarak ise Kocaeli genelinde yüz yüze eğitime 15 Şubat günü geçiş yapılacağı açıklandı.

Sınırlı Yüz Yüze Eğitim İlk Olarak Kocaeli’nde Başlıyor! 15 Şubat’ta Açılacak Okul Sayısı Açıklandı!

Kocaeli genelinde 15 Şubat itibari ile sınıf mevcudu en fazla 15 kişi olan 78 adet köy okulu ve 58 anaokulu yüz yüze eğitime geçiliyor. 21 Eylülde yüz yüze eğitime başlayan okullar Koronavirüs etkisi ile ikinci kez kapatılmıştı. Şuan ise öğrenciler için verilen müjdeli haberin artık uygulanacağının duyurusu yapıldı. Sömestr tatilinin bitmesi ile öğrenciler okullarına geri dönecekler.

Kaç Kişi Eğitime Başlıyor?

Sömestr tatili ardından 15 Şubat itibari ile sınıf mevcudu 15 kişiyi geçmeyen okullarda yüz yüze eğitim başlayacak. Kocaeli’nde 136 okul kapılarını öğrencileri için tekrar açacak. İlk olarak bu bölgede yüz yüze eğitime geçiş yapılacağı açıklandı. 976 öğretmen ve 13.219 öğrenci artık okullarına gidebilecekler.

Köy okulları başta olmak üzere, uzaktan eğitim alma koşullarının sıkıntılı olduğu ve nüfusun seyrek olduğu bölgelerde okullar 15 Şubat günü açılacak. İlk olarak eğitime başlangıç yapacak olan Kocaeli’nde ise şehir merkezinde yer alan 58 okul öncesi bağımsız anaokulun ve 43 adet ilkokulun eğitime başlayacağı açıklandı. Okullarda eğitim eskiden olduğu gibi normal 5 günlük süre ile verilecek.

Korona İçin Önlemler Neler?

Devlet okulları ve bağımsız anaokulları dışında sınıf mevcudu 15 kişiyi geçmeyecek şekilde ayarlanan diğer okullarda açılacak. Bu kapsamda öğrencilerin oldukça heyecanlı oldukları ve 15 Şubatta okullarına kavuşmayı bekledikleri biliniyor.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü yüz yüze eğitimin başlayacağı okullarda tüm hazırlıkların ise tamamlandığını belirtti. Hijyen kurallarının yerine getirilmesi için özellikle hassasiyet içinde olunacağı açıklandı. Açılan okullarda 1 milyon adet maske kullanımı yapılacak. Gönderilen bu maskeler ise tek kullanımlık şekilde takılacak ve atılacak. Maskelerin toplanması için özel çöp kutuları okullara yerleştiriliyor. Vaka atışının eğitime ilk başlangıç ile artmaması halinde ise Mart ayı başında tüm okulların açılacağı açıklandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@