Sınıf Öğretmenleri Maaş Karşılığı 18 Saatten 15 Saate Düşürülecek mi?

Meb personelinin en büyük bölümünü oluşturan sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığı 18 saat derse girmeleri ve ek ders ücretinin de buna bağlı olarak haftada 3 saat düşük olması durumunun düzeltilmesi hususu Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile görüşüldü.

Öğretmenler 07.11.2015, 17:38
Sınıf Öğretmenleri Maaş Karşılığı 18 Saatten 15 Saate Düşürülecek mi?

Sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığı girdiği 18 ders saatinin 15 saate düşürülmesi hususu Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine iletildi. Alınan cevap sınıf öğretmenlerini pek de memnun edecek türden değil..

 

 

Anadolu Eğitim Sendikası yetkilileri bakanlıktaki temasları esnasında sınıf öğretmenlerinin maaş karşılığı girmesi gerektiği ders saatinin 18 saatten 15 saate indirilmesi yönünde herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığını Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine sordu.

Bakanlık yetkilileri çalışmalar dahilinde maliye bakanlığı ile görüşmelerin yapıldığını belirttiler. Anadolu Eğitim Sendikası yetkililerinin gözlemlerinden aktardıkları kadarıyla seçim vaadlerinin maliyeye getirdiği ek yük dolayısıyla bu konunun olumlu yönde sonuçlanamayacağı kanısına vardıklarını belirttiler. Yetkililer ne olursa olsun bu şekildeki adaletsizliğin bir an evvel başka konular ile bağdaştırılmadan çözülmesi gerektiğini ifade ettiler.

Kaynak:Kamuajans.com/ÖZEL

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@