Sınavlar İkinci Kez Ertelenebilir! Ziya Selçuk'tan Resmi Açıklama Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze sınavların ertelenebileceğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bir söyleşi de sınavların durumu hakkında konuşan Bakan Selçuk gerekirse sınavların ertelenebileceğini ifade etti.

Sınavlar İkinci Kez Ertelenebilir! Ziya Selçuk'tan Resmi Açıklama Geldi

Vaka sayılarında yaşanan son gelişmeler ile birlikte kısmi kısıtlama dönemi başlamıştı. Bu sürecin olumlu etkileri vaka sayılarına yansımaya başladı. Ancak halen istenilen seviyeye gelinmiş değil. Bu dönemde en merak edilen başlıklardan bir tanesi de yüz yüze eğitim. Özellikle lise düzeyinden yapılacak olan sınavların ertelenip ertelenmeyeceği sıkça tartışılıyor. Konuya ilişkin son açıklama ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. 

MİLLİ EĞİTİM BAKANI SELÇUK'TAN SINAVLAR İÇİN ERTELEME AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim sürecinde yaşananları ve bundan sonraki dönemde planlananları Milliyet Gazetesinden Abdullah Karakuş'a aktardı. Karakuş, Ziya Selçuk ile yapmış olduğu söyleşinin detaylarına yazısında yer verdi. Pandemi sürecinin eğitim üzerinde ki etkileri, uzaktan eğitim modülleri ve sınavlar hakkında konuşan Bakan Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuşmasında milyonlarca öğrencinin beklediği sınavlara ilişkin de bilgi verdi. Sınavların ertelenmesi konusunda atılabilecek adımları değerlendiren Bakan Selçuk salgının seyrine göre erteleme kararı alınıdğını söyledi. 8. sınıf öğrencileri ile 12. sınıf öğrencilerinin yüz yüze eğitim aldıklarını açıklayan Bakan Selçuk bu öğrenciler için sınavların yüzyüze olacağını duyurdu. Diğer sınıflarda eğitim alanlar için ise Bakan Selçuk şöyle konuştu. 

"Diğer sınıf düzeylerinde sınavların ise 3 Mayıs sonrasında okulda yapılmasını uygun bulduk. 3 Mayıs'taki sınavlarla ilgili tümüyle bakış açımız şu; eğer sağlık koşulları açısından 'sınavların ertelenmesi gerekir bir şekilde yeniden bir tanzime ihtiyaç var' denirse inanın; hiç tereddüt etmeyiz, derhal yaparız. Bizim hiçbir şekilde bir ısrarımız olmaz."

Milli Eğitim Bakanı Selçuk konuşmasının sonunda öğrencilerin, öğretmenlerin ve velililerin sağlığı herşeyden önce gelir ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@