Sınavda Başarılı Olmak İçin Hangi Dualar Okunur? YKS Sınavı Öncesi Başarıya Ulaştıran Dua? Sınav Duası

Sınav Duası- Bu haftasonu milyonlarca öğrenci ünivesite eğitimine geçiş yapabilmek için Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek. Hayallerini süsleyen üniversiteye girmek için kağıda bilgilerini ve alın terini dökecek olan öğrenciler bilgileri dışında farklı alanlarda da başarıyı tektikleyici şeylere umut ediyor. En başta müslüman topluluk olarak Allah'tan istemeyi düşünürüz ve bunun için en önemli araç dua etmektir.

Eğitim 29.06.2018, 12:33
Sınavda Başarılı Olmak İçin Hangi Dualar Okunur? YKS Sınavı Öncesi Başarıya Ulaştıran Dua? Sınav Duası

Çoğumuz sınava girerken annelerimizin, büyükannelerimizin okuduğu duaların bize kolaylık verdiğini düşünürüz. Büyüklerin okuduğu dualı pirinçleri, suyu içerek sınavda zihin açıklığı ile daha başarılı olacağımızı umut ediyoruz. Sınavlara girecek olan öğrenciler de çeşitli sınavlara girecek yetişkinler de sınava girmeden önce okunacak duaları merak ediyor.

 Stres ve gerginlik sınavlara aylarca hazırlanmış olan adayların vazgeçilmezi. "Sınav günü ne yapacağım?", "ya unutursam?", "ya başaramazsam" gibi doğal korkuların önündeki en büyük engeli kaldırmak için elinizden geleni yapıp, Allah'a sığınmak, yani tevekkülden geçiyor. Eğer bu kendinize bu soruları soruyor ve tedirginlik yaşıyorsanız haberimizdeki duaları okumayı deneyin.

 Müslümanın şer ve kötülüklerden sığınacağı liman olan dua'lar hayatın her alanında inanan insanlar için yol gösterici olmuştur.Uyanmak ile uyumak dahil arasında yaptığımı tüm faaliyetlerin şükrünü bilmemiz adına neredeyse herşey için dua etmemiz gerekmektedir. Ve her faaliyetin duası farklı olmaktadır.

Allahü tealadan yaptığımız işin hayırlı ise olmasını istemenin en doğru yolu olan dualar hayatın her noktasıda verdiğimiz sınavlar gibi eğitim hayatımızdaki sınavlarda da önemli rol almaktadır. Sınavlara aylardır belkide senelerdir hazırlanan milyonlarca kişi oturumlardaki sınavda ter dökmektedirler. Onca çalışmanın heba olmaması adına yapılacak yollar arasında okunmuş pirinç yemek veya sınav öncesi ve sonrası dua etmek tabiri caiz ise en dürüst kopya yöntemidir.

Unutulmamalıdır ki! Allahü teala'nın adının geçtiği hiçbir cümle hayırsız olmaz.

SINAVI ÖNCESİ VE SONRASI HANGİ DUALAR OKUNMALI ?


"Bismillahirrahmanirrahim.Ya Hayyu,Ya Kayyum,Birahmetike estegisu"

Anlamı : "Allahım! Hayy ve Kayyum isminle ve rahmetinle yardımını talep ediyorum"..

"Bismillahirrahmanirrahim.. "Rabbişrah li Sadri ve yessir li emri,Vahlül ukdeten min lisani,yefkahü kavli."

Anlamı : Rabbim gögsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır.dilimin bağını çöz.Sözümü anlaşılır eyle...

"Bismillahirrahmanirrahim.. Rabbi edhılni müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve'cal li min ledünke sultanen nasira

Anlamı : Allah'ım beni doğru bir girişle girdir ve doğru bir çıkışla çıkar.Katından bana yardım edici bir kuvvet gönder...

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@