Sınava Son Dakika Kala Uygulanabilecek Çalışma Teknikleri

Sınava günlerce hazırlanıp son gece herşeyin unutulması kesinlikle sinir bozucu. Sınavdan hemen önce bildikleriniz bir anda kayboluveriyorsa bu içeriğimiz tam size göre! İşte sınava son dakika kala uygulanabilecek en etkili çalışma teknikleri!

Eğitim 06.01.2019, 14:31
Sınava Son Dakika Kala Uygulanabilecek Çalışma Teknikleri

Sınavlara Çalışma Önerileri

Dürüst olmak gerekirse; sınavlar çoğunlukla ciddi ve sinir bozucu. Terliyoruz, sarsılıyoruz ve gerçekten çok geriliyoruz. Sınava kadar çok iyi çalıştığınızı ve hazır olduğunuzu düşünüyor fakat sınava girmeden hemen önce tüm bildiklerinizin aklınızdan uçup gittiğini mi düşünüyorsunuz? Bu liste sayesinde bu sorununuza kökten çözüm sunacağız. İşte sizler için hazırladığımız son dakika çalışma teknikleri! 

5. Dikkat Dağıtıcı Unsurlardan Kurtul

Son dakika çalışmalarınızda gerçek düşmanınız dikkatinizi dağıtacak olan unsurlardır. Telefon, televizyon, Netflix, evcil hayvan veya ailenizden herhangi biri. Hepsinden kurtulun! 

4. Tekrar Tekrar Gözden Geçir

Sınavlar genelde birçok konu hakkında bilgi sahibi olmanızı gerektirir. Bu nedenle beyninize girmesi gereken çok fazla bilgi vardır. Bunu başarabilmenin en iyi yolu çalışma alanınızın dışında da notlarınızı tekrar etmenizdir. Buzdolabının üzerine, sürekli kullandığınız eşyalara notlarınızdan kesitler yapıştırarak aklınızda kalmalarını sağlayabilirsiniz. 

3. Telefon Ekranınıza Yapıştırın 

Hafızanızı zorlamak için elinizden geleni yapmalısınız. Hepimizin elinde olan telefonun arka planını notlarla doldurabilirsiniz. Bilgilerin aklınızda kalmama ihtimalini bu sayede en aza indirebilirsiniz.  Özellikle belirtiyoruz. Bu gerçekten çok işe yarayan bir taktik. Böylece notlarınıza her an göz atmış olursunuz.

2. Geceden Hazırlan

Sınav öncesi gece oldukça sinir bozucudur. Ancak bu gece bilgilerin kalıcılığı açısından en verimli saatlerdir. Tüm notlarınızı baştan sonra bir kez okumak uyumadan hemen önce yapacağınız en güzel iştir. Dinlenmiş bir şekilde uyanmak için notlarınızı erken saatlerde gözden geçirip uyumanızı tavsiye ediyoruz.

1. Olumlu Düşün ve Motive Ol

Unutmayın, sınavda şansınızı artıran tek kişi yine sizsiniz. Negatif düşünceleriniz, ruh haliniz, motivasyonunuz sizi olumlu ya da olumsuz yönde etkileyecektir. Kendi yeteneklerinize güvenin ve olumlu düşünün. Sınava değil sınavdan sonra ne yapacağınıza odaklanın. Sınav sonrasında yapacağınız eğlenceli aktiviteleri düşünmeniz sizi stresden uzak tutacaktır. 

 Ne Oldu?

Yorumlar (1)
bir adamla yattım 2 yıl önce
hiç beğenmedim
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@