Savcılık Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Hakkında Soruşturma Başlattı

Savcılık sonunda Muğla İl Milli Eğitim Müdürü hakkında sitemize gelen ciddi iddialar ile ilgili soruşturma başlattı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürü hakkındaki iddialar ile ilgili olarak Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu soruşturma başlattı. İthamların çok ciddi olması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı ile Muğla Valiliğini de gerçeklerin ortaya çıkması adına göreve davet ediyoruz. Bu süreçte gerek savcılığa gerek diğer makamlara sitemize gelen bilgi ve belgeleri vermeye hazırız.

Eğitim 25.11.2019, 23:24
Savcılık Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Hakkında Soruşturma Başlattı

Savcılık sonunda Muğla İl Milli Eğitim Müdürü hakkında sitemize gelen ciddi iddialar ile ilgili soruşturma başlattı. Muğla İl Milli Eğitim Müdürü hakkındaki iddialar ile ilgili olarak Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu soruşturma başlattı. İthamların çok ciddi olması sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığı ile Muğla Valiliğini de gerçeklerin ortaya çıkartılması adına göreve davet ediyoruz. Bu süreçte gerek savcılığa gerek diğer makamlara sitemize gelen bilgi ve belgeleri vermeye hazırız.

Sitemize gelen Muğla İl Milli Eğitim Müdürü hakkındaki şikayetler özellikle son günlerde yoğunlaşmış durumda. Gelen bilgi ve belgelere baktığımızda ithamların çok ciddi olması sebebiyle tarafsız habercilik ilkesi gereği açık bir şekilde haberlerimizi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Haberlerimiz sonrasında resmi makamlardan edindiğimiz bilgilere göre, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı memur suçları kapsamında soruşturma başlatmış durumda.

Ayrıca bir dipnot geçmek istiyoruz. Son haberimizde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorulara cevap vermek yerine yayın yasağı aldırma yolunu seçmişti. Gönül isterdi ki Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü soruların cevaplarını açık yüreklilikle cevaplasın ve kamuoyundaki kafa karışıklığını gidersin fakat maalesef bunu yapmadılar. Yalnız şunu belirtmek isteriz ki, Muğla İl Milli Eğitim Müdürünün hediyeleri konusunda sanki kermes yapılacakmış gibi mahkemeye yanlış yönlendirme yapılmaya çalışılmış. Fakat gerçeğin bu olmadığını bizde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü de gayet iyi biliyor. Halk eğitimdeki kursiyerlerin el yapımı pahalı ve değerli ürünlerinin ödemeleri Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü hesabından yapılmış ve üst düzey yetkililere hediye edilmiş durumda. El yapımı ve değerli ürünler alınarak bunların yanında da dışarıdan devlet imkanlarıyla kaynak sağlanarak hediyeler alınmış. Yani Milli Eğitim Hesaplarından yapılan ödemeler ile alınan değerli eşyaların hediye edilmesinden bahsediyoruz. Bu durum soruşturma kapsamında ilgili milli eğitimin tüm hesaplarından para akışları kontrol edilerek  ortaya çıkacaktır. Devletin parasıyla dağıtılan hediyelerin ivedilikle ortaya çıkartılması lazım.

Biz, gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Bu yüzden gereken hassasiyeti gösterip Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Müdürü Hakkında soruşturma başlatan yüce Türk Adaletinin temsilcisi Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının adımını önemsiyoruz. Valilik ve Milli Eğitim Bakanlığını da aynı hassasiyetle göreve davet ediyoruz.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (2)
Şahin Göz 12 ay önce
Hediye Paketlerini Taşırken Şoförün Kolları Uzamış MaşAllah
C.D 12 ay önce
Çantacısı ve Akçeli İşlerini takip eden Ü.K ile şoförü H.U 'yu Savcı sorguya alırsa arkası çorap söküğü gibi gelir neler çıkacak neler
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@