Sansasyonellerin Adresi Muğla İl Milli Eğitim

Muğla İl Milli Eğitim artık sansasyonel uygulamaların merkezi olmuş durumda. 10 Kişilik Şube Müdürü kadrosunda 11 kişi çalıştırılıyor. Üstelik bu çalıştırılan şube müdürü ilin en krıtik görevine (Parasal) bakıyor. Bu uygulamalar artık bizi şaşırtmıyor.

Eğitim 13.12.2019, 10:34
Sansasyonellerin Adresi Muğla İl Milli Eğitim

Daha önce Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE hakkında sansasyon yaratan haberlere imza atmıştık. Ancak Muğla İl Milli Eğitimde Pervin Töre hanımın uygulamaları, o kadar kronikleşmiş bir sorun haline gelmiş ki artık usul olarak uygulanmaya ve sanki normalmiş gibi uygulanmaya başlanmış.

Muğla’da mevzuatta ne yazdığının sanırım bir önemi yok. Bir kişinin söylemesi istemesi her şeyden üstün. Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre dilediği uygulamaları yapmaya , istediğini görevden almaya , istediği kişiye görev ve yetki vermeye hem de hiçbir liyakat şartı aranmaksızın devam etmektedir.

Şöyle ki; İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 10 Şube Müdürü ve 3 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı normu varken her ne hikmetse Pervin Töre istedi diye 11 Şube Müdürü çalışmaktadır. Fazladan şube müdürü çalıştırılarak usul hatası yapılmakta hukuki normlar hiçe sayılmaktadır. 10 tane kadro varken 11 şube müdürünün çalıştırılması devleti zarara uğratmak değilse nedir ?

Muğla’da 10 Kişilik Şube Müdürü Kadrosunda 11 Kişi Çalışıyor

Peki sizce bu şekilde 10 tane kadro olmasına rağmen 11 şube müdürünün çalıştırılması mümkün müdür ? Söz konusu Muğla İl Milli Eğitim olunca mümkündür. Hele İl Müdürü Pervin Töre ise sanırım olmayacak yoktur. Baksanıza bunun gibi uygulamalar hala devam ediyor çünkü .

Daha önce Sakarya ve Aydın’da da benzer örneklerini sergilediği mevzuata aykırı uygulamaları Muğla’da da devam etmektedir.

Kamuda olmazsa olmaz kural şöyledir. Olmayan pozisyonda personel çalıştırılamaz. Ya da olmayan görevlendirme yapılamaz. Bu aslında şu demektir. Benim bu kadroda bu kadar ihtiyacım var ve ancak bu kadro için bu kadar kişiye ödeme yapabilirim. Daha fazlası için bu kadroda ödeme yapılamaz. Ama Muğla’da nasıl nasıl oluyor da 10 kişilik kadroda 11 kişi çalışıyor. Onu bizde anlamadık. Fazla olan kim ve bu kişinin ödemesi mevzuatta nasıl yer bulmaktadır. Bu. Yersiz ödeme sayılmaz mı ? Ayrıca görevlendirilen son şube müdürünün özel öğretim (paranın döndüğü alan) şubesinden sorumlu olmasının altında yatan neden nedir ne amaçlanıp planlanmaktadır. Hangi plana hizmet etmektedir ?

Özel öğretim kurumlarından sıkça istenen paralarla bu görevlendirmenin ilişkisi nedir ? Kamuoyunun ısrarla cevap beklediği bu sorular hakkında Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığını biliyoruz ancak bu usulsüzlüklere Valilik ve Bakanlığın kayıtsız kalması anlaşılır gibi değil …

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (6)
suskun 11 ay önce
üstelik liyakatsız olduğu için personele sarıyor {şubemüdürü]
VATAN BİZİM 11 ay önce
Bu parasal işlere bakan çakma şube müdürü ilde yapılan ehliyet sınavlarında komisyonda görev alıyor bunun yaptığı sınavların geçersiz sayılması ayrıca bu çakmanın aldığı sınav ücretlerinide devlete faizi ile iade etmesi gerekiyor savcılık bu işi bir an önce çözmeli
ahmet 11 ay önce
İl Milli Eğitim Müdürlüğünde 4 Şube Müdürü normu varken her ne hikmetse İlçe Müdürü istedi diye 6 Şube Müdürü çalışmaktadır. Fazladan şube müdürü çalıştırılarak usul hatası yapılmakta hukuki normlar hiçe sayılmaktadır. 4 tane kadro varken 6 şube müdürünün çalıştırılması devleti zarara uğratmak değilse nedir ?

Muğla’da 10 Kişilik Şube Müdürü Kadrosunda 11 Kişi Çalışıyor

Peki sizce bu şekilde 4 tane kadro olmasına rağmen 6 şube müdürünün çalıştırılması mümkün müdür ?
Zalime DUR 11 ay önce
Vay Şark Bülbülü Ü.K sen neymişin daha neler çıkacak bakalım
tarafsız 11 ay önce
Bunlar çok yanlış ithamlar. Bırakın, insanlar işini yapsınlar. Gerçekten Muğla'da M.Eğitimde eğitim için canla başla çalışan bir güçlü kadro var.
Aysel 11 ay önce
Beşiktaş İlçe Milli eğitimde 4 şube müdürü normu varken 6 şube müdürü çalıştırılıyor.Kamuda olmazsa olmaz kural şöyledir. Olmayan pozisyonda personel çalıştırılamaz. Ya da olmayan görevlendirme yapılamaz. Bu aslında şu demektir. Benim bu kadroda bu kadar ihtiyacım var ve ancak bu kadro için bu kadar kişiye ödeme yapabilirim. Daha fazlası için bu kadroda ödeme yapılamaz. Ama Muğla’da nasıl nasıl oluyor da 10 kişilik kadroda 11 kişi çalışıyor. Onu bizde anlamadık. Fazla olan kim ve bu kişinin ödemesi mevzuatta nasıl yer bulmaktadır. Bu. Yersiz ödeme sayılmaz mı ? Ayrıca görevlendirilen son şube müdürünün özel öğretim (paranın döndüğü alan) şubesinden sorumlu olmasının altında yatan neden nedir ne amaçlanıp planlanmaktadır. Hangi plana hizmet etmektedir ?
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@