Sakarya'da taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi

SAKARYA'da beklenen kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi.

Eğitim 13.12.2016, 19:54
Sakarya'da taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi

Zafer TOKUŞ (DHA) - SAKARYA'da beklenen kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim yapılan okullar yarın tatil edildi.


Sakarya'da yarın kar yağışı nedeniyle il genelinde taşımalı sisteme bir gün ara verildi. Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş yaptığı açıklamada, meteorolojinin verilerine göre 14 Aralık Çarşamba günü Sakarya'da kar yağışı beklendiğine dikkat çekerek, "Kar yağışı etkili olacağı için tedbir olarak taşımalı sistemle eğitime il genelinde 14 Aralık Çarşamba günü tatil kararı verdik" dedi. 

BİNGÖL'ün Karlıova ilçesi ve köylerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 2 gün tatil edildi.

Karlıova ilçesinde dün akşam saatlerinde etkili olan yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı bir çok köy yolu ulaşıma kapandı. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve merkeze bağlı köy okulları 2 gün tatil edildi. Bugün ilçe merkezinde okula giden öğrenciler, okulların tatil edildiğini öğrenince evlerine geri döndü. İlçede kar nedeniyle kapanan cadde ve sokak yolları Belediye ekipleri tarafından açılmaya başlandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@