Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada yüz yüze eğitimin başlamasına dair bazı bilgi paylaşımında bulundu. Bakan Koca'nın açıklamaları milyonlarca öğretmeni ve öğrenciyi heyecanlandırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Yüz Yüze Eğitim Açıklaması!

Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinin yönetildiği birimlerin başında gelen Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yönetiminde bir toplantı yaptı. Toplantı sonrasında Bakan Fahrettin Koca yüz yüze eğitime dair açıklamalarda bulundu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu'nun gündemlerinden birisinin de yüz yüze eğitim olduğunu ifade ederek, “Bilim Kurulu bu yüz yüze eğitim konusunun üzerinde hassasiyetle duruyor. Zannediyorum bu hafta içerisinde bu konuda bir cevap vermiş olacağız. Vaka sayılarında giderek artış olduğunu ve mutasyonların varlığını göstermeye başladığını söyleyebiliriz. Bu nedenle yüz yüze eğitimin risk teşkil ettiğini şimdiden açık bir şekilde belirtebilirim.” dedi.

ÖĞRETMENLERE KORONAVİRÜS AŞISI YAPILACAK!

Yüz yüze eğitime geçecek okullara dair hazırlıklara dikkat çeken Bakan Fahrettin Koca, “Köy okullarında yüz yüze eğitimi 15 Şubat'ta başlatacağımızı daha önce Cumhurbaşkanı'mız ifade etmişti. Milli Eğitim Bakanlığı'mızdan yüz yüze eğitime geçiş yapacak okulların listelerini aldık. Muhtemelen Şubat ayının sonuna doğru öğretmenlerimizi de aşılamaya başlayacağız. Özellikle yüz yüze eğitime başlayacak sınıflar için öğretmenlerin aşılanmasına öncelik vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

İL BAZINDA KARAR ALINABİLECEK!

Türkiye'de yüz yüze eğitime tam bir geçişin kısa sürede olamayabileceğini söyleyen Bakan Koca, “Yüz yüze eğitime geçmede Bilim Kurulu'nun bir planlama önerisi olacaktır. Ancak vaka sayısı açısından önümüzü görebilmemiz gerekir. Pazartesi gününden itibaren illerin vaka sayılarını günlük olarak paylaşacağız. Bu şekilde İl Hıfzıssıhha Kurulları kendi illerinde özel kararlar verebilecekler. Burada yüz yüze eğitime geçişte il bazında gelişmeler yaşanabilir.” şeklinde konuştu.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@