Son Dakika

Rezalet Skandal Bakın Nasıl Ortaya Çıktı

Öğrencilerin arasındaki kavga, skandalı ortaya çıkardı

Eğitim 21.03.2018, 20:45
Rezalet Skandal Bakın Nasıl Ortaya Çıktı

Bir lisede müdür yardımcısı olarak görev yapan, evli ve 2 çocuk babası A.K., yaklaşık iki yıl önce kız öğrencilerle ilişki yaşadığı iddiaları nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından buradaki görevinden alınıp, başka bir liseye tayin edildi.

Bursa'daki bir lisede odasına çağırdığı kız öğrencilere 'Söyleyin bakalım, arkadaşlarınızdan kimler bakire değil?' diye sorduğu, bazı kız öğrenciler ile WhatsApp üzerinden yazışıp ilişki kurmak istediği öne sürülen A.K. hakkında, Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma başlattı. Açığa alınan A.K.'nin görev yaptığı okulda 'öğrencilerden sorumlu müdür yardımcısı' olduğu öğrenildi. İki yıl önce de aynı okulda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ve okul başmüdür yardımcısı M.E.D.'nin kız öğrencisi ile gönül ilişkisi kurup, eşini ve çocuklarını bırakarak öğrencisi ile kaçtığı öne sürüldü.

Lisede 'öğrencilerden sorumlu müdür yardımcısı' olarak görev yapan A.K.'nin bazı günler kız öğrencileri odasına çağırıp, "Söyleyin bakalım, sizin arkadaşlarınızdan kimler bakire değil?' diye sorduğu iddia edildi. Ayrıca, A.K.'nin birçok kız öğrencisi ile WhatsApp üzerinden cinsel içerikli yazışmalar yaptığı ileri sürüldü.
 
Olay, okuldaki kız öğrencilerin aralarındaki bir sorun nedeniyle kavga etmesinin ardından ortaya çıktı. İddiaya göre, kavgaya karışan kız öğrencilerden biri, diğer kız öğrenciyi, "Senin müdür yardımcısı ile olan ahlakdışı yazışmalarını biliyorum. Bunu okul idaresine söyleyeceğim" diyerek tehdit etti. Ardından iddialar okul idaresine iletildi. Okul müdürünün konuyu kapatmak için öğrencileri uyardığı ileri sürülürken, iddialar Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ulaştı.
 

Milli Eğitim Müdürlüğü, bunun üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Müdür Yardımcısı A.K. açığa alınırken, görevlendirilen müfettişler, A.K.'nin kız öğrenciler ile yaptığı yazışmaları, konuşmaları ve okul müdürünün yaşananlara karşı tavrını araştırdı.
 
VELİLER TEPKİLİ
 
Lisede eğitmi gören öğrencilerin velileri olaya büyük tepki gösterdi. İki yıl önce de aynı okulda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ve okul başmüdür yardımcısı M.E.D.'nin kız öğrencisi ile gönül ilişkisi kurup, eşini ve çocuklarını bırakarak öğrencisi ile kaçtığını öne sürülen veliler, "Yaşanan bu olaylar bizleri ve çocuklarımızı çok üzüyor" dedi. Kaynak: DHA

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@