Özür Grubu Atama Sonuçları Açıklandı!

Özür Grubu Atamaları tercihi yapan adayların dört gözle beklediği o an geldi. 2016 Özür Grubu Atamaları sonuçları MEB tarafından açıklandı. Peki öğretmenler atama sonuçlarını nereden ve nasıl öğrenecekler? İşte Özür Grubu Atama Sonuçlarına ilişkin ayrıntılar....

Öğretmenler 28.08.2016, 23:46 29.08.2016, 15:58
Özür Grubu Atama Sonuçları Açıklandı!
memuruz.net'in buradaki haberine göre; Özür Grubu Atamaları tercihi yapan adayların dört gözle beklediği o an geldi. 2016 Özür Grubu Atamaları sonuçları MEB tarafından açıklandı. Peki öğretmenler atama sonuçlarını nereden ve nasıl öğrenecekler? İşte Özür Grubu Atama Sonuçlarına ilişkin ayrıntılar....

Milli Eğitim Bakanlığı özür grubuna bağlı yer değiştirme sonuçlarını açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre okul/kurum'larda oluşan minimum hizmet puanları merak ediliyor. Yer değiştirme sonucu olumsuz olan öğretmenler özellikle kurum bazında taban puanları oldukça merak ediyor.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Özür grubu atama sürecinde 1. aşama 11-17 Ağustos tarihleri arasında işlemişti. 2. aşama ise 20-26 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşti. MEB, atama takvimine uydu ve 28 Ağustosta Özür grubu atama sonuçlarını açıkladı. Şimdi tek merak edilen okul/kurum bazında oluşan taban puanlar.

İkinci özür grubu ataması yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmenlere yönelikikinci il dışı atama ve ikinci il içi atama sürecini 2 Eylül tarihinde başlatıyor. Bu sürecin çok kısa bir zamana sıkışması il içi atama ile il dışı atama işlemlerinin aynı anda yapılmasına neden olacak. Aşağıda belirttiğimiz nedenlerden dolayıÖğretmenler İçin sitesi olarak ikinci özür grubu atamasının da yapılması gerektiği görüşündeyiz.

YÖNETİCİ GÖREVLENDİRMELERİ

Geçtiğimiz aylarda yapılan müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavı için Eğitim-iş sendikası tarafından sınav konuları arasında Atatürkçülük konusunun yer almaması yönünde açılan dava ve davanın neticelenmesinden dolayı yaşanan süreç, bu süreçte MEB’in üst mahkemeye itirazı yönetici atama takvimini geciktirdi. Müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı tercih işlemleri bugün itibari ile sona erdi. Muhtemel olarak önümüzdeki hafta müdür başyardımcılığı vemüdür yardımcılığı atama sonuçları açıklanacak. Müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı olarak bulundukları ilçenin dışına, uzak bir ilçeye atanan yöneticilerin öğretmen olan eşleri özür grubu atamasından yararlanamayacak. Yöneticilerin eş durumundan yararlandırılabilmesi için yönetici atama sürecinden sonra eş durumu atamasının ikinci defa yapılması zorunluluğu oluşacaktır. MEB ikinci eş durumu atamasını yöneticiler için yapmadığı takdirde Şubat ayına kadar yöneticiler ailelerinden ayrı yaşayacaklar.

İKİNCİ İL İÇİ, İKİNCİ İL DIŞI

MEB personel için 2016 yılında yapılacak olan ikinci il içi atama ile ikinci il dışı atamasonuçlandıktan sonra eşlerinden ayrı kalacak öğretmenler söz konusu olacak. Yeterli kontenjan açılmamasından dolayı birinci iller arası yer değiştirmeye ya da il içi yer değiştirmeye başvurmamış öğretmenler ikinci il içi atama kontenjanları, ikinci il dışı atama kontenjanları yeterli sayıda açılırsa bu yer değiştirme şansını kullanmak isteyeceklerdir. Ancak eş durumu ataması sonuçlanacağı için ikinci il içi atama, ikinci  il dışı atamadan sonra 2.özür grubu atamasının yapılması öğretmenleri mağduriyetten kurtaracaktır. Aynı zamanda birinci özür grubu atamasında ataması gerçekleşmeyen öğretmenler ikinci özür grubu atamasında açılacak kontenjanların durumuna göre atanma şansı yakalayacaklardır.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@