Özel Yetenekli Çocuklara Fırsat Doguyor

ANKARA (ANKA) – İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde, özel yetenekli çocuklara yönelik eğitim uygulama ve araştırma merkezi kuruldu. Merkez, özel yetenekli çocukların akademik, sosyal ve duyuşsal alanlarda gelişimlerini

Öğretmenler 26.04.2015, 09:57
Özel Yetenekli Çocuklara Fırsat Doguyor

ANKARA (ANKA) – İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde, özel yetenekli çocuklara yönelik eğitim uygulama ve araştırma merkezi kuruldu. Merkez, özel yetenekli çocukların akademik, sosyal ve duyuşsal alanlarda gelişimlerini destekleme doğrultusunda programlar düzenleyecek.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Özel Yetenekli Çocuklar Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelikle, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Özel Yetenekli Çocuklar Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin amacına, faaliyet alanlarına, yönetim organlarına ve yönetim organlarının görevlerine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

Buna göre, Merkez, aileler ile öğretmenleri özel yetenekli çocukların özellikleri konusunda bilgilendirmeyi, özel yetenekli olarak tanılanmalarına yönelik testler uygulamayı, özel yetenekli olarak tanılanmış bu çocukların akademik, sosyal ve duyuşsal alanlarda gelişimlerini desteklemek için kendileri, aileleri ve öğretmenlerine yönelik programlar düzenlemeyi amaçlıyor.

-MERKEZİN FAALİYET ALANLARI-

Merkezin, amaçları doğrultusunda faaliyette bulunacağı alanlar şöyle:

“-Üniversitenin bulunduğu bölge başta olmak üzere diğer bölgelerdeki çocukların aile ve öğretmenlerini özel yetenekli bireyin özellikleri konusunda bilgilendirmek.

-Özel yetenekli olarak tanılanmış çocukların akademik, sosyal ve duyuşsal alanlarda gelişimlerini destekleme doğrultusunda kendileri, aileleri ve öğretmenlerine yönelik programlar düzenlemek.

-Çocukların üst düzey düşünme becerilerini tespit ederek bu becerilerini geliştirmeye yönelik programlar uygulamak.

-Merkezin amacına yönelik çalışmaları takip ederek, konferans, seminer ve benzeri bilimsel toplantılar düzenlemek.

-Özel yetenekli öğrencilerin öğretmenlerine, farklılaştırılmış öğretim programı hazırlama eğitimleri vermek.

-Merkezin çalışma konuları ile ilgili bilim adamları ve kurumlarla işbirliği yapmak.

-Konu ile ilgili telif ve çeviri eserler yayınlamak.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@