Özel Merter Anadolu Lisesi'nden 'FETÖ/PDY' açıklaması

MUĞLA ve Denizli'de geçen salı günü düzenlenen ve 15 kişinin gözaltına alındığı 'Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında arama yapılan Bodrum'daki Özel Merter Anadolu Lisesi'nden...

Öğretmenler 19.05.2016, 16:33
Özel Merter Anadolu Lisesi'nden 'FETÖ/PDY' açıklaması
MUĞLA ve Denizli'de geçen salı günü düzenlenen ve 15 kişinin gözaltına alındığı 'Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında arama yapılan Bodrum'daki Özel Merter Anadolu Lisesi'nden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Konacık Mahallesi'ndeki Özel Merter Anadolu Lisesi adına yazılı açıklama yapan eğitim kurumunun avukatı Şakir Açıkgöz, "Öncelikle müvekkil eğitim kurumlarının terör örgütü olduğu iddia edilen 'FETÖ/PDY' örgütüyle hukuki veya fiili olarak hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Ayrıca; kurban parası ve burs toplamak, TCK'da suç olarak tanımlanmasa da, bu iddialara dayalı olarak yapılan aramalar sonucunda da müvekkil eğitim kurumunun, kurban, burs vs. adı altında para topladığına dair bir belgeye rastlanmamıştır. Müvekkil Merter Eğitim Kurumları kurulduğu günden beri tüm hukuki ve mali yükümlülüklerini titizlikle yerine getirmiş, ülkemizin ve Bodrum'un eğitim ve öğretim seviyesinin yükselmesi ve gelişimi için çalışmış ve çalışmaktadır. Müvekkil Merter Eğitim Kurumları'nın maruz kaldığı sürecin hukukiliğini tartışmak bile hukuki açıdan abesle iştigal ve eğitim kurumu açısından zaman kaybı olup, müvekkil eğitim kurumlarının bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitim ve öğretim hayatına başarılarını artırarak devam edeceğini Bodrum kamuoyuna saygıyla duyururuz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@