ÖSYM Tarafından Ertelenen Sınavların Yeni Tarihleri! Ales Ne Zaman Yapılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle ÖSYM tarafından ertelenen bazı sınavların yeni tarihleri belli oldu. Peki ertelenen ALES, YÖKDİL ve KPSS DHBT sınavları ne zaman yapılacak?

ÖSYM Tarafından Ertelenen Sınavların Yeni Tarihleri! Ales Ne Zaman Yapılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bazı sınavlar için erteleme kararı alınmak zorunda kalınmıştı. ÖSYM'den verilen son bilgilere göre bu sınavların yapılacağı yeni tarihler ilan edildi.

ERTELENEN SINAVLARIN TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Koronavirüs salgını Türkiye'de eğitim dünyasını olumsuz şekilde etkiledi. Bu etkilerden birisi de ÖSYM'nin yaptığı sınavlara getirilen ertelemeler olmuştu. ÖSYM salgın tedbirleri kapsamında sınav ertelemesi yoluna giderken yeni sınav tarihlerini ise ilerleyen tarihte açıklayacağını duyurmuştu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından sınav takvimine dair son bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme ile bazı ertelenmiş sınavların da yeni tarihleri belli olmuş oldu. Büyük bir merakla beklenen bu sınavların yeni tarihlerine dair araştırmalar da cevabını buldu.

ALES SINAVI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYM'nin sınav takvimi güncellemesine göre 2020 ALES sınavı 21 Şubat 2021'de, 2020 YÖKDİL sınavı 28 Şubat 2021'de, 2020 YDUS 20 Şubat 2021'de, 2020 KPSS DHBT 11 Nisan 2021'de, 2020 STS Diş Hekimliği 7 Mart 2021'de yapılacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@