ÖSYM İlan Etti! YKS Giriş Belgeleri Aday Erişimine Açıldı

ÖSYM Başkanlığı bir duyuru ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı giriş belgelerinin aday erişimine açıldığını duyurdu. İşte ÖSYM duyurusu ve YKS ile ilgili detaylar.

ÖSYM İlan Etti! YKS Giriş Belgeleri Aday Erişimine Açıldı

ÖSYM Başkanlığı 2021 YKS'ye girecek adaylar için sınav giriş belgelerini yayımladı. ÖSYM adayların sınav giriş belgelerini ne zaman ve nasıl alabileceklerine dair detaylı bilgi verdi. İşte YKS adayları için ÖSYM'den yayımlanan duyuru. 

2021-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı

26 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 27 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan 2021-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2021-YKS  3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 10 Haziran 2021 tarihinde saat 09.00'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İSTEYEN ADAYLAR

Sınav giriş belgesi almak isteyen adaylar T.C. kimlik numarası ve kendi şifreleri ile birlikte ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapacaklar. 

Buradan başvuruların sekmesine tıklayacak olan adaylar 2021 YKS'yi seçecekler. Karşılarına çıkan ekranda sınav giriş belgesi sekmesine tıklayacak olan adaylar, sınav giriş yerlerini öğrenebilecekler. Tüm işlemler ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden tamamlanacak. 

Sınav Giriş Belgeleri için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@