ÖSYM eYDS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı! İngilizce, Yunanca, Bulgarca

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile e-YDS sınav giriş belgelerini yayımladı. YDS'ye girecek olan adaylar için uyarılarda da bulunan ÖSYM Başkanlığı'nın duyuru detayları haberimizde.

ÖSYM eYDS Sınav Giriş Belgeleri Yayımlandı! İngilizce, Yunanca, Bulgarca

ÖSYM Başkanlığı resmi sitesinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına dair duyuru yayımladı. 

İngilizce, Bulgarca, Yunanca dillerinden yabancı dil bilgisi sınavına girecek adaylar için sınav giriş belgelerinin yayımlandığını duyuran ÖSYM adayların, sistemden sınav giriş belgelerine ulaşabileceğini ilan etti. İşte sınava girecek adaylar için o duyuru. 

YDS İNGİLİZCE SINAVINA GİRECEK ADAYLAR İÇİN

ÖSYM Başkanlığı'nın YDS'ye katılacak adaylar için yayımladığı duyurusunda, "22 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2021/4 İngilizce adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 20 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir." açıklaması yer aldı. 

e-YDS 2021/4 İngilizce Sınavı, 22 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Adaylara uyarıda bulunan ÖSYM Başkanlığı saat 13.30'dan sonra adayların sınav binalarına alınmayacağı uyarısında bulundu. 

BULGARCA YUNANCA SINAVI

Yabancı Dil Sınavı Bulgarca/Yunanca sınavına katılacak adaylar için ise ÖSYM Başkanlığı  "23 Mayıs 2021 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2021/5 Yunanca/Bulgarca adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 20 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.05'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir." bilgisini verdi. 

e-YDS 2021/5 Yunanca/Bulgarca Sınavı ise 23 Mayıs tarihinde düzenlenecek. Adaylar sınav merkezlerine 13.30'a kadar giriş yapabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@