ÖSYM e-YDS Almanca ve Fransızca 2021 Başvurularının Başladığını Duyurdu

ÖSYM Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile e-YDS başvurularının başladığını duyurdu. Almanca ve Fransızca dillerinden e-YDS'ye katılacak olan adaylar için ilan edilen başvuru tarihleri ve sınav kontenjan bilgilerine dair ÖSYM duyurusu.

ÖSYM e-YDS Almanca ve Fransızca 2021 Başvurularının Başladığını Duyurdu

ÖSYM Başkanlığı İngilizce alanından düzenlenecek e-YDS başvurularının ardından Almanca ve Fransızca dilleri için de başvuruları almaya başladı. Resmi sitesinden söz konusu sınava dair bir duyuru yayımlayan ÖSYM adaylara bazı uyarılarda bulundu. 

ÖSYM e-YDS BAŞVURU TARİHLERİNİ AÇIKLADI

e-YDS duyurusu kapsamında ÖSYM Başkanlığı sınavın mayıs ayının sonunda düzenleneceğini duyurdu. e-YDS 2021/7 Almanca/Fransızca için sınav tarihini 30 Mayıs olarak ilan eden ÖSYM adayların ilan edilen tarihe kadr başvurularını yapmaları gerektiğini duyurdu. 

Sınava katılacak adaylar için başvuru tarihlerini ve başvuruların nasıl yapılacağına dair yapılan bilgilendirme açıklamasında şu ifadeler yer aldı. 

"Sınava başvuru süreci, 29 Nisan 2021 – 20 Mayıs 2021 tarihleri arasında olup adaylar, başvurularını 29 Nisan 2021 tarihinde ÖSYM’nin https://odeme.osym.gov.tr internet adresinden saat 14.00'ten itibaren yapabileceklerdir. e-YDS’ye başvuru yapacak adayların ödeme işleminden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir."

ADAYLARA KONTENJAN HATIRLATMASI

e-YDS için adaylara birde uyarıda bulunan ÖSYM, sınav kapasitesi kapsamında belli sayıda adayın sınava katılabileceğini ilan etti. 

Duyuruya göre Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana için açıklanan kontenjanlan; Ankara’da 3500, İstanbul’da 432, İzmir’de 84, Adana'da 294 olarak duyuruldu. İlan edilen sayı kadar başvuru alındığında kontenjanlar tamamlanış olacak. 

Ardından sistem yeni başvuru yapılmasına ve başvuru ücreti ödenmesine izin vermeyecek. e-YDS 2021/7 Almanca/Fransızca sınavı 30 Mayıs 2021 tarihinde düzenlenecek. Başvurular ise 29 Nisan'dan başlayacak ve 30 Mayıs tarijine akdar devam edecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@